ونگارد-1 یک ماهواره آمریکایی و چهارمین ماهواره در مدار زمین بود. این ماهواره پس از Sputnik-1، Sputnik-2 و Explorer-1 به فضا پرتاب شد.

17 مارس و امروز سنت پاتریک 1958، نیروی دریایی ایالات متحده طرفدار 1، اولین ماهواره با انرژی خورشیدی.

طرفدار 1

ونگارد-1 یک ماهواره آمریکایی و چهارمین ماهواره در مدار زمین بود. این ماهواره هنوز اسپوتنیک-1و اسپوتنیک-2 و کاوشگر 1 این موشک توسط موشک انداز دلتا 7 پرتاب شد.

این ماهواره بسیار شبیه به نسخه کوچکتر و کوچکتر اسپوتنیک بود و در مقایسه با ماهواره های قبل از خود بسیار کوچک به حساب می آمد.

مدل ماهواره ای

این ماهواره 1.5 کیلوگرم وزن دارد و تنها با یک دست می توان آن را نگه داشت. نخست وزیر شوروی نیکیتا خروشچفاین یک ماهواره است گریپ فروت نارنگور آن را شرح داده است. ونگارد-1 به دلیل شکل متقارن آن برای تعیین چگالی جو فوقانی استفاده شد، اما هدف اصلی این ماموریت آزمایش یک موشک جدید سه مرحله ای بود.

سرنوشت ماهواره

فناوری خورشیدی به این ماهواره اجازه داد تا سیگنال‌ها را به مدت هفت سال به زمین ارسال کند، در حالی که ماهواره‌هایی که با باتری کار می‌کنند حتی یک ماه هم نمی‌توانند دوام بیاورند.

تماس با ونگارد-1 در سال 1964 از بین رفت، اما این ماهواره، همراه با مرحله بالایی پرتابگر، قدیمی ترین شی ساخته شده توسط انسان است که هنوز در مدار است.

انتظار می رفت ونگارد-1 تا 2000 سال در آسمان باقی بماند، اما فشار تابش خورشید و تلاطم پس از جو در طول دوره های فعالیت خورشیدی بر حضیض و طول عمر کوتاه آن تأثیر گذاشت.

دانشمندان بر این باورند که این ماهواره تا سال 2198 از مدار خارج شده و در جو می سوزد.

دیدگاهتان را بنویسید