اپل آیدی (Apple ID) چیست؟ ۱۸+ کاربرد اپل آیدی که باید بدانید!

اپل آیدی (Apple ID) چیست؟ ۱۸+ کاربرد اپل آیدی که باید بدانید!

در جایگاه یک کاربر جدید موبایل ها و سایر دستگاه های اپل، بایستی دانست که اپل آیدی چیست؟ در خصوص کسب اطلاعات راجع به اینکه اپل آیدی چیست؟ با ما همراه باشید.

اپل آیدی به گونه ای بخشی از ویژگی های محصولات این کمپانی به حساب می آید. اپل آیدی جهت کاربرد محصولات این کمپانی نام آور نوعی هویت سازی می نماید. هویتی که در کاربرد از موبایل ها و دستگاه های این برند تجاری به نفع شما است. در این مقاله سعی بر این است که به طور کامل به این مبحث پرداخته شود.

ضمنا، در صورتیکه نیاز به خرید اپل ایدی دارید، مجموعه جک بلک برای این امر در خدمت شما می‌باشد.

اپل آیدی چیست؟

اپل آیدی شیوه‌ای راحت جهت تشخیص کاربران اپل می باشد. به بیانی دیگر کمپانی اپل در جهت سرویس رسانی اپل آیدی به عنوان یک اکانت خاص و مخصوص شما، به آسانی قادر به شناسایی هویت شما می باشد. همچنین این قابلیت خرید بوسیله موبایل را نظارت و کنترل می کند. در نهایت کلیه سیستم‌های این کمپانی که متعلق به شما و مختص شما می باشند را به طور کامل با هم همگام می سازد.

اپل آیدی جهت کاربرد محصولات نرم افزاری این کمپانی مورد نیاز می باشد. این تولیدات نرم افزاری عبارتند از؛ App Store، iOS، آیتونز، آی بوک، Facetime، iCloud و مک اپ استور که هر کدام سرویس رسانی ویژه و مختص به خود را عرضه می نمایند.

در نتیجه کاربرد اپل ایدی در محصولات سخت افزاری متعدد کمپانی Apple هم مشاهده می گردد. این کمپانی قادر به عرضه خدماتی رایگان برای مشتریان و مالکین دارای سیستم های متنوع موبایل های آیفون iPhone iPad، iPod، اپل واچ Apple Watch و همه دستگاه های مک از قبیل آی مکiMac، مک مینی Mac Mini، مک بوک macbook و مک پروMac Pro  می باشد.

پس هنگامی که می خواهید از محصولات نرم افزاری و سخت افزاری کمپانی اپل بهره مند گردید، بایستی به اپل آیدی خود دستیابی داشته باشید.

9ca33755-76f7-4b30-899b-12ce389cd175.jpg (1000×750)

درباره اپل آیدی

با اپل ایدی چیکار میشه کرد؟

اکنون که دریافتید اپل آیدی چه می باشد، به طور حتم علاقمند هستید که دریابید این حساب کاربری خاص چه کارایی برای شما دارد. چنانچه در بخش فوق به طور مختصر به قابلیت های اپل آیدی اشاره شد، ولی در جایگاه یک کاربر اپل حتماً بایستی با مباحثی بیشتر از آنچه بیان شد، آشنا شوید.

در نهایت با دانستن تمامی مطالب قادر به کاربرد کلیه قابلیت های مربوط به این سیستم حساب شخصی خواهید شد. همچنین از امتیازات اپل آیدی یا در اصل همان اصالت نامه سیستم مطلع گردید، و به جایگاه مهمی که این نوع حساب دارد، پی ببرید.

دارا بودن اپل آیدی با بهره‌مندی کامل از سرویس ها و قابلیت های محصولات سخت افزاری و نرم افزاری کمپانی اپل یکی است. از ابتدایی ترین قابلیت هایی که اتفاقاً فوق العاده نیز کارآمد است، همگام سازی دستگاه‌های اپل شما می باشد.

جهت نمونه در این وضعیت دیگر لزومی ندارد که زمان استفاده از آی پاد خود همه داده های ورودی را مجددا در مک یا آیفون تان درج نمایید. در اینجا با کاربرد اپل آیدی خویش به آسانی قادر خواهید بود به این امکان دست یابید.

با کاربرد آیدی اپل یا اپل آیدی شما به هیچ وجه زمان فعالیت در اپ استور App Store یا اپل موزیک Apple Music  یا سایر سرویس های کمپانی اپل مانند فیس تایم FaceTime و آی مسیج iMessage به مشکل بر نخواهید خورد. همچنین به آسانی قادر خواهید بود از دستگاه‌های این کمپانی در حالتی که هیچ هزینه‌ای را نمی پردازید، بهره ببرید. ولی آیا کارایی های اپل آیدی به همین موارد منتهی می گردد؟

امکانات داشتن اپل آیدی

در صورت عدم دسترسی به اپل آیدی جهت بهره مندی از سرویس های عرضه شده در کمپانی اپل و دستیابی به تولیدات این کمپانی با دردسر مواجه خواهید شد. حتی هنگامی که باید دستگاه تان را آپدیت نمایید نیز به ایدی اپل نیاز دارید. در نهایت امتیازاتی را که برای اپل آیدی برشمردیم فقط قابلیت های استفاده از این حساب کاربری نمی باشد.

ارجح تر از هر مسئله ای، این حساب سبب می گردد که اطلاعات شما در گوشی به طور کامل و با امنیت فراوان ذخیره سازی گردند. این داده ها کلیه چیزهایی هستند که شما در گوشی به آن‌ها دستیابی دارید است. این داده ها عبارتند از فهرست مخاطبان، اطلاعات مالی، قبض های پرداختی و همچنین کلیه کدهای امنیتی که با وجود ویژگی اپل آیدی به طور کامل امن می گردند.

هنگامی که قصد ایجاد حساب اپل آیدی دارید، به آسانی با یک ایمیل و پسورد که از پیش ایجاد کرده اید، قادر خواهید بود به همه سیستم های خود که ساخت کمپانی اپل می باشند، دستیابی داشته باشید. کلیه این امکانات فقط بوسیله یک اپل آیدی برای شما امکانپذیر خواهد شد. در نهایت باعث رخداد یک تجربه کاربری لذت بخش خواهد شد.

به بیانی دیگر شما قادر خواهید بود به آسانی همه دستگاه‌های اپل خود را تنها با apple id اداره نمایید. زیبا نیست؟

اپل آیدی چیست

کاربردی ترین سرویس‌های اپل مختص کاربران apple id

هنگامی که به اکانت خود در اپل دستیابی داشته باشید، به آسانی قادر خواهید بود به هر کدام از سرویس های زیر و آنچه پیش از این یاد شد دستیابی داشته باشید:

 • اپ استور و اپل آرکید  App Store & Apple Arcade
 • کتب موجود در اپل  Apple Books
 • اپل فیتنس پلاس Apple Fitness+
 • اپل موزیک  Apple Music & music purchases
 • مارکت های آنلاین اپل  Apple Online Store
 • اپل نیوز  Apple News
 • اپل پی، اپل کارت، اپل کش  Apple Pay, Apple Card, and Apple Cash
 • اپل پادکست  Apple Podcasts
 • نرم افزار اپل استور Apple Store app
 • انجمن‌های پشتیبانی اپل Apple Support Communities
 • اپل تی وی، اپل تیوی چنل و اپل تی وی پلاس Apple TV, Apple TV+, and Apple TV channels
 • گیم سنتر  Game Center
 • airtag

بوسیله  اپل آیدی همه چیزهایی که در حساب‌های اپل تان در سرویس‌های گوناگون دارید، در حساب کاربری مخصوص شما نگهداری می شوند.

گاهی این اطلاعات حتی تصاویر خصوصی و آدرس فعلی شما را نیز شامل می گردند. ولی مسئله قابل توجه این است که در هر صورتی که حساب کاربری مخصوص شما مفقود گردد و یا از وضعیت فعال در آمد، دیگر نمی توان دوباره به داده های خود و یا برگرداندن آن‌ها در سیستم های اپل امیدی داشت.

آیا امکان استفاده از اپل ایدی دیگران هست؟

به صورت کلی توصیه ما به شما در زمان خرید و استفاده از دستگاه‌های کارکرده اپل، ایجاد یک اپل ایدی جدید می باشد. جهت انجام این فرایند بایستی به طور حتم از اکانت پیشین که مخصوص فروشنده بود بیرون بیایید و جهت ایجاد اکانت جدید اقدام نمایید. برای خرید apple id  از مراکز معتبری مثل جک‌بلک اقدام به خرید نمایید.

با اپل ایدی چیکار میشه کرد

نکات استفاده از اپل ایدی

تا کنون بایستی به طور کامل درک کرده باشید که آیدی اپل چیست؟ همچنین این حساب کاربری چه قابلیت هایی دارد؟ در نتیجه زمان کاربرد اپل آیدی خود بایستی به یک سری اصول دقت نمایید تا امکان استفاده از این حساب را به بهترین شکل ممکن داشته باشید.

 • از اپل آیدی جهت تایید هویت تان در دستگاه‌های متعدد اپل بکار برده می شود؛ بنابراین در مراقبت از آن تمام تلاش خود را نمایید.
 • اپل آیدی یک قابلیت امنیتی برای کلیه دستگاه های اپل شما برشمرده می‌شود. عرضه این آیدی به سایرین ، به مفهوم دستیابی آنها به حساب و محتوای خصوصی شما می باشد. دستیابی به این محتوا گاهی سبب سوء استفاده از اکانت شما می گردد.
 • جهت کاربرد از این آیدی بایستی کشور استفاده کننده را به کشوری دیگر (غیر از ایران) تغییر دهید.
 • پسورد اپل آیدی شما بایستی حداقل دارای هشت کاراکتر، یک عدد، یک حرف بزرگ و یک حرف کوچک باشد.
 • زمان ساخت پسورد جدید شما قادر به استفاده از فاصله، نویسه‌های همسان در سه سری متوالی، Apple ID  خود یا پسوردی که در سال اخیر بکار برده اید، می باشید.
 • زمان پیشامد پرسشی و یا برطرف سازی ابهامات در مورد رمز عبور اپل آیدی، امکان استفاده از صفحات اپدیت رمز عبور Apple ID و تعویض پرسش های امنیتی را دارید.
 • بهترین کشور برای ساخت اپل ایدی آمریکا (USA) است.
 • با قابلیت Apple ID امکان تنظیم و فعال سازی ویژگی اشتراک گذاری خانوادگی نیز وجود دارد.

آیدی اپل چیست

Apple ID و باید ها و نبایدها

چگونگی ارتقاء امنیت Apple ID

در ادامه مبحث اپل آیدی چیست بهتر است با نکاتی آشنا شوید که امنیت آیدی اپل شما را ارتقاء دهند. این اصول به شرح زیر می باشند.

 • جهت کاربرد این آیدی در دستگاه های متعدد اپل حتماً پسوردی قوی انتخاب کنید.
 • تشخیص و حدس جواب به پرسش های امنیتی خود را دشوار نمایید، به طوری که کسی نتواند به آسانی پاسخ پرسش ها را بدهد.
 • به طور همیشگی پسورد خود را ویرایش کنید. جهت ارتقاء میزان امنیت اکانت خود به هیچ وجه مجددا از پسوردهای قدیمی به کار نبرید.
 • از کلیک بر روی لینک‌های مشکوک در پیام‌های دریافتی و ایمیل‌های خود را انتخاب نکنید.
 • زمانی که از یک کامپیوتر عمومی (مثل PCهای کافی‌نت‌ها) استفاده می‌کنید، همواره زمانی که فعالیت شما به پایان رسید، از سیستم بیرون بیایید تا از دستیابی سایر افراد به اکانت خود ممانعت به عمل آورید.
 • از اکانت کاربری اپل آیدی مخصوص خود با تایید هویت دو مرحله ای محافظت نمایید.
 • در صورتیکه قصد فعالسازی ورود دومرحله‌ای اپل ایدی و برخورداری از ویژگی‌های بیشتر یک اپل ایدی (مثل استفاده از Airtag) دارید، می‌توانید از شماره گوگل ویس استفاده نمایید.
 • در وضعیتی که ایمیل واقعی تان را ویرایش نموده اید، آیدی اپل خود را نیز بروز رسانی کنید.

نتیجه

در این مقاله به بررسی موضوع اپل آیدی و مفهوم آن و اینکه چه کارایی دارد، پرداختیم. همچنین در میان توصیف اپل آیدی به کلیه پرسش های شما جواب دادیم و ابهامات احتمالی را برطرف نمودیم. با این بیانات به این فهم رسیدیم که  Apple ID همان اکانت شما در کمپانی اپل می باشد. در نهایت بوسیله این حساب امکان همگام سازی حساب خود را در سیستم های گوناگون و همچنین دستیابی به سرویس های سخت افزاری و نرم افزاری این کمپانی را دارید.

پرسش های رایج

اپل آیدی چیست؟

یک اپل آیدی، نام کاربری شما جهت کاربرد از هر آنچه که شما با اپل انجام می دهید، می باشد. این فعالیت ها که شامل دانلود برنامه از AppStore ، فعال سازی  iCloud بر روی تمامی سیستم ها، دستیابی به سایت پشتیبانی اپل، خرید اینترنتی از فروشگاه اپل و ….. می باشند.

شما با وجود یک آیدی اپل به آسانی، قادر به بهره مندی و دانلود اپ استور، آیتونز، و نرم افزارهای گوناگون هستید. ما Apple ID را برای شما ساخته و شیوه ای جهت نصب نرم افزارها توسط خودتان به شما ارائه می دهیم. اپل آیدی یک حساب اختصاصی است که شامل آیدی و پسوردی است که از آن جهت لاگین شدن به قابلیت های اپل استفاده می شود.

apple id چیست

به چند اپل ایدی نیاز دارم؟

فقط یک عدد نیاز است. شما امکان دستیابی به همه قابلیت های اپل را با یک اپل آیدی دارید. اگرچه قادر به کاربرد آیدیهای متعدد در بخش های گوناگون اپل نیز می باشید. به طور نمونه شما امکان درج اپل ایدی های گوناگون در آیکلود، ایتونز و اپ استور را دارید. البته پیشنهاد می گردد از Apple ID  واحد در همه این سرویس‌ها و دستگاه‌های شخصی استفاده گردد.

آیا باید اپل آیدی خود را به کسی بدهم؟

پیشنهاد اپل این است که APPLE ID خود را به اشتراک نگذارید” به جای آن Family Sharing  را به صورتی ست نمایید که هر شخص از Apple ID خود استفاده نماید. بدین صورت، خانواده شما قادر خواهند بود خرید، اشتراک و سایر موارد را بدون اشتراک‌گذاری اطلاعات شخصی همچون اپل ایدی شخصی، پیام‌ها یا پسورد به اشتراک بگذارند.

آیا می توان از جیمیل برای اپل آیدی استفاده کرد؟

قادر به استفاده از هر آدرس ایمیلی برای اپل آیدی جدید هستید. همچنین قادر هستید Apple ID موجود را از یک آدرس به آدرس دیگری ویرایش کنید؛ همچون @hotmail.com به  @gmail.com.  با این حال، اگر Apple ID موجود شما آدرس  @icloud.com،  @mac.com یا     @me.com باشد، قادر به تغییر آن به یک آدرس شخص ثالث نخواهید بود.

آیا می توان Apple ID را حذف کرد؟

پروسه حذف اپل آیدی شما همیشگی می باشد و پیامدهای زیر را به دنبال دارد:

زمانی که Apple ID خود را حذف می کنید، کلیه مندرجات و اطلاعات مربوط به آن پاک می شوند! بنابراین شما قادر به لاگین در iPhone، iPad، Mac، iCloud وب یا سایر مکان ها بوسیله Apple ID خود نخواهید بود.

آیا می توان از نام جعلی برای Apple ID استفاده کرد؟

اگر در خارج از ایران زندگی می‌کنید و کردیت کارت دارید:

 اپل آیدی نیازمند اسم واقعی است؛ برای اینکه چنانچه زمانی کارت اعتباری یا سایر شیوه های پرداختی را به حساب کاربری خود می افزایید، اسم موجود در حساب بایستی با اسم حک شده روی کارت اعتباری هماهنگ باشد.

اگر در ایران زندگی می‌کنید:

می‌توانید از نام غیرواقعی خود استفاده کنید. چراکه به کمک گیفت کارت قادر هستید تا اپل ایدی خود را شارژ نموده و خرید خود را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید