ایران خودرو اعلام کرد در فاز جدید فروش سامانه یکپارچه عرضه خودرو شرکت نخواهد کرد.

سیستم تامین خودرو یکپارچه

شرکت های ایران خودرو و سایپا طی روزهای گذشته از تحویل 50 هزار خودرو به متقاضیان سامانه یکپارچه خودرو خبر دادند. موعد تحویل برخی از محصولات ایران خودرو در این سامانه به 1403 موکول شده است، از این رو ایران خودرو از مشتریان خود خواست تا نسبت به تغییر محصول مشخص شده اقدام کنند. با این حال اخبار ایران خودرو به پایان نمی رسد. این شرکت اخیرا اعلام کرده است که در مرحله فروش جدید سیستم تامین یکپارچه خودرو شرکت نخواهد کرد.

بر اساس اعلام علیمردان عظیمی، مدیرعامل ایران خودرو، این شرکت در طرح فروش آتی سامانه یکپارچه عرضه خودرو که اواسط اردیبهشت ماه برگزار می شود، شرکت نخواهد کرد. تنها خودروساز بزرگ ایرانی در مرحله بعدی عرضه خودرو سایپا خواهد بود.

خودروهای جایگزین برای متقاضیان سیستم تامین خودرو یکپارچه

به گفته مدیرعامل ایران خودرو، امسال این شرکت می تواند رانا، تارا، آریسان و هایما را به متقاضیان عرضه کند. بنابراین افرادی که موعد تحویل خودروشان به ۱۴۰۳ موکول شده است، می توانند خودروی انتخابی خود را تغییر دهند. همچنین در صورتی که متقاضیان در سال 1402 موفق به ثبت نام نشدند یا برنامه ریزی نشده باشند، تعیین 1403 به قوت خود باقی است. افرادی که پیامک تحویل خودرو را دریافت کرده اند تا 24 اردیبهشت مهلت دارند پرداخت را تکمیل کنند.

مدیرعامل ایران خودرو از متقاضیان سامانه یکپارچه عرضه خودرو خواست برای تسریع در تحویل خودرو از روش حضوری استفاده کنند. وی از مشتریان خواست پس از اعلام محل تحویل در استان های دارای خط تولید (مانند خراسان، کرمانشاه، تبریز، شیراز و تهران) و دریافت یک میلیون تومان هزینه سفر، خودروهای خود را به صورت حضوری تحویل بگیرند.

خروج شرکت ایران خودرو از مرحله جدید فروش سامانه یکپارچه عرضه خودرو، ادامه روند صعودی قیمت ها در بازار خواهد بود. از سوی دیگر این شرکت برخی از محصولات محبوب خود مانند دنا پلاس، پژو پارس و پژو 207 را به متقاضیان عرضه نخواهد کرد. این محصولات در بازار بسیار محبوب هستند و این اقدام باعث افزایش مجدد قیمت آنها می شود.

دیدگاهتان را بنویسید