تیم برنرز لی می گوید بازار فعلی ارزهای دیجیتال او را به یاد حباب دات کام می اندازد.

مخترع شبکه جهانی وب: ارزهای دیجیتال خطرناک هستند و سرمایه گذاری روی آنها مانند قمار است

خالق وب جهانگستر جدیدترین سلبریتی است که ارز دیجیتال را خطرناک معرفی کرده و سرمایه گذاری روی آن را شبیه به قمار دانسته است. “تیم برنرز لیاو می گوید که ارزهای رمزنگاری شده حدس و گمان محض هستند که او را به یاد حباب دات کام در اواخر دهه 1990 می اندازد.

تیم برنرز لی اخیراً در مصاحبه ای در پادکست Beyond The Valley از CNBC اظهار نظر تندی در مورد ارزهای دیجیتال ارائه کرده است. او می گوید:[این ارزها] این فقط بستگی دارد حدس و گمان آنها کار میکنند. بدیهی است که سرمایه گذاری در آن ریسک دارد. او می گوید علاقه ای به صرف وقت برای این پروژه ها ندارد.

تیم برنرز لی: ارز دیجیتال می تواند ابزار مفیدی باشد

البته دیدگاه او در مورد ارز دیجیتال منفی نبود. برنرز لی می‌گوید توانایی ارزهای دیجیتال برای انتقال پول مفید است، اما تنها در صورتی که پول در نهایت به پول فیات تبدیل شود. به طور کلی، به نظر می رسد که خالق شبکه جهانی وب باشد ارزش ذاتی او طرفدار کریپتوکارنسی نیست و ترجیح می دهد مردم از این فناوری به عنوان جایگزینی برای سیستم های مالی موجود استفاده کنند.

پیش از این، افرادی مانند بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، گفته بودند که این بازار کاملاً بر اساس بزرگترین تئوری احمقانه است. او همچنین به سرمایه گذاران هشدار داد که مراقب نوسانات قیمت این توکن ها باشند و در پروژه هایی سرمایه گذاری نکنند که به توییت های افرادی مانند ایلان ماسک بستگی دارد. گیتس در سال 2018 گفت که مجرمان از ارز رمزنگاری شده برای خرید مواد مخدر استفاده می کنند و این یکی از معدود فناوری هایی است که تقریباً مستقیماً جان افراد را در معرض خطر قرار می دهد.

وارن بافت، مدیر عامل برکشایر هاتاوی، زمانی گفت که حاضر نیست حتی ۲۵ دلار برای تمام بیت کوین‌های دنیا بپردازد. همانطور که چارلی مانگر، نایب رئیس برکشایر هاتاوی، گفت که سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری شده احمقانه است و روزی این بازار کاملاً ارزش خود را از دست خواهد داد.

در سال گذشته، بازار ارزهای دیجیتال شرایط خوبی را برای سرمایه گذاران فراهم نکرده و قیمت اکثر توکن ها به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید