اتاق فرار ( اسکیپ روم ) در ایران

شاید در ابتدا بهتر باشه توضیح مختصری در خصوص اتاق فرار ( اسکیپ روم ) بهتون بدیم تا بیشتر با این تفریح جدید و جذاب آشنا بشید …

مای اسکیپ – اتاق فرار ( اسکیپ روم ) در ایران

اتاق فرار یا همون Escape room ( اسکیپ روم ) برگرفته از بازی های کامپیوتری و فیلم ها هستند که داستان آنها در دنیای واقعی نمود پیدا خواهند کرد ! ما پس از وارد شدن به محیط بازی ( که در فضای واقعی هست ) به همراه هم گروهی های خودمون سعی میکنیم معما های بازی رو حل کنیم تا بتونیم در مدت زمان مشخص شده از بازی ( اتاق ها و فضاهای مختلف بازی ) خارج بشیم !

دکور ها و همچنین معما های بازی ها متناسب با داستان ( سناریو ) بازی که انتخاب میکنیم چیده میشوند و در حین بازی بنا به سبک بازی انتخابی با چالش ها و گاهاً ترس های زیادی روبرو میشویم !

تاریخچه ورود اتاق فرار به ایران به حدود سال 1396 بر میگردد و در آن سال اتاق فرار هایی در ایران راه اندازی شدند.

در سال 1399، پرتال جامع مای اسکیپ با هدف کمک به توسعه صنعت اتاق فرار در ایران فعالیت خود را آغاز کرد و در دی ماه 1400، اولین و تنها اپلیکیشن رزرو اتاق فرار را ارائه داد.

پرتال مای اسکیپ تا کنون امکانات متعدد و نوینی را در صنعت اتاق فرار به مجموعه ها و همچنین پلیر های عزیز ارائه داده است و برای اولین بار، سیستم ضد تقلب کامنت را راه اندازی کرد. تا آن زمان، پلیر ها به واسطه  کامنت های فیک و مغرضانه اتاق فرار مورد نظر خود را انتخاب میکردند و در اکثر مواقع تجربه بدی از اتاق فرار بدست می آوردند.

از ابتدای فعالیت پرتال مای اسکیپ، یک سایت ساز قدرتمند و کاملا اختصاصی برای مجموعه های اتاق فرار بر روی سرور های قدرتمند مای اسکیپ راه اندازی شد تا مجموعه های اتاق فرار بتوانند علاوه بر استفاده از زیرساخت قدرتمند و نوین مای اسکیپ، سایت اختصاصی خود را راه اندازی کنند و تا کنون سایت بیش از 30 مجموعه اتاق فرار توسط مای اسکیپ راه اندازی شده است.

جالب است بدانید راه اندازی سایت در سایت ساز مای اسکیپ، تنها چند دقیقه زمان میبرد !

فروش مجموعه های اتاق فرار، در سه ماهه فصل بهار 1401، از طریق سایت های اختصاصی خودشان، بیش از 800 میلیون تومان بوده است و این در حالی است که اکثر مجموعه های اتاق فرار، قبل از راه اندازی سایت ساز مای اسکیپ، هیچ سایتی نداشتند و تمام فروش آنها به صورت تلفنی بوده است !!

شهرهای اتاق فراری

کدام شهر ها اتاق فرار دارند ؟

در حال حاضر در اکثر شهر های ایران اتاق فرار وجود دارد و شما میتوانید از طریق صفحه شهرهای اتاق فراری که در سایت مای اسکیپ راه اندازی شده است، شهر هایی که اتاق فرار دارند را مشاهده کنید و به صورت آنلاین و یا از طریق تماس تلفنی با مای اسکیپ، اقدام به رزرو بهترین اتاق فرارهای ایران کنید !

ضمنا میتوانید در ساعات 9 صبح لغایت 12 شب، جهت دریافت مشاوره رایگان انتخاب بهترین اتاق فرار ( بر اساس سلیقه و تعداد تجربه خودتان ) با شماره های پشتیبانی مای اسکیپ تماس بگیرید.

اتاق فرار شیراز

شیراز، یکی از شهر های اولیه ای بود که اتاق فرار در آن راه اندازی شد !

طبق اطلاعات موجود، اولین اتاق فرار در شهر شیراز، در سال 1396 راه اندازی شد که مورد استقبال خیلی خوب شیرازی ها و همچنین مسافران عزیز قرار گرفت، تا حدی که افراد زیادی از تهران، برای تجربه اتاق فرار های شیراز به این شهر سفر میکردند !

شاید به جرات بتوان گفت، شیراز در سال 1398 با بیش از 50 اتاق فرار، یکی از قطب های اتاق فرار در ایران محسوب میشد که متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا و همچنین مشکلات مالی، تعدادی از مجموعه های اتاق فرار شیراز جمع آوری شدند.

جالب است بدانید، شیراز تنها شهری است که تمامی اتاق فرارهای آن، دارای مجوز های قانونی و همچنین تاییدیه های مورد نیاز برای راه اندازی هستند.

اتاق فرار تهران

اتاق فرار تهران

تهران نیز، به عنوان پایتخت ایران، یکی از شهر هایی است که تعداد اتاق فرار در آن زیاد است و در سال 1400 و 1401 رشد بسیار زیادی در تعداد اتاق فرار های این شهر نیز رخ داد.

البته این رشد تعداد اتاق فرار ها، دوام زیادی نداشت و در ماه های اخیر، شاهد جمع آوری تعداد زیادی از اتاق فرارهای تهران به دلایل مختلف بودیم …

مجموعه های اتاق فرار بسیاری در شهر تهران فعالیت دارند که میتوانید در صفحه اتاق فرار تهران در پرتال و یا اپلیکیشن مای اسکیپ، این اتاق فرار ها را مشاهده کنید و بهترین اتاق فرار های تهران را نیز به صورت آنلاین رزرو کنید.

اتاق فرار رشت

رشت که یکی از شهر های شمالی ایران است نیز یکی دیگر از شهر های اتاق فراری ایران به شمار میرود.

در این شهر و شهر های بندر انزلی، کیاشهر، لاهیجان و … اتاق فرار های خوب و زیادی وجود دارد و با توجه به اینکه این شهر ها مقاصد گردشگری هستند، میتوانید در کنار سفر خود، اتاق فرار های خوب این شهر را نیز تجربه کنید …

اتاق فرار رشت ، اتاق فرار بندر انزلی و اتاق فرار کیاشهر نیز جزو شهر های اتاق فراری ایران هستند که اتاق فرار های آن ها از طریق پرتال مای اسکیپ قابل رزرو هستند.

اتاق فرار مشهد

مشهد نیز به عنوان یکی از قطب های سفر های زیارتی، اتاق فرارهای خوب و قابل قبولی دارد. مجموعه های اتاق فرار مشهد، سعی در ارائه بهترین کیفیت اتاق فرار را دارند و تا کنون توانسته اند به این هدف دست پیدا کنند و روز به روز بر تعداد اتاق فرار های مشهد افزوده میشود.

در نتیجه اتاق فرار مشهد نیز، یکی از گزینه های مناسب برای مشهدی ها و همچنین مسافران عزیز میباشد.

اسکیپ مپ

اسکیپ مپ

اسکیپ مپ، یکی از ویژگی های مای اسکیپ است که برای اولین بار در دنیا، توسط پرتال مای اسکیپ راه اندازی شد.

به وسیله اسکیپ مپ، شما میتوانید کلیه ی اتاق فرارهای ایران را برروی نقشه مشاهده کنید و به صورت آنلاین اقدام به رزرو اتاق فرار مورد نظر خود کنید.

برای دسترسی به اسکیپ مپ، هم میتوانید از طریق سایت مای اسکیپ و هم از طریق اپلیکیشن مای اسکیپ اقدام کنید و از این امکان کاربردی که برای اولین بار در دنیا رونمایی شده است، استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید