زدواج اساسی ترین و مهم ترین رابطه انسانی توصیف شده است، چون ساختار اولیه برای تشکیل یک رابطه خانوادگی را فراهم می کند و تولید نسل را ممکن می سازد. یکی از ابعاد روابط زوجین کیفیت روابط زناشویی است که نقش اساسی در ارزیابی کیفیت کلی ارتباطات خانوادگی دارد، کیفیت روابط زناشویی مفهومی چند بعدی است و شامل ابعاد گوناگون ارتباط زوجين مانند سازگاری، رضایت، شادمانی، انسجام و تعهد می شود. ازدواج خوب و مناسب افراد را قادر می سازد تا به حسی از معنای هویت در زندگیشان دست یابند. مطالعات گوناگون نشان داده اند که افراد زمانیکه متاهل می شوند به نسبت دوران مجردی سالمتر و شادترند. ازدواج یکی از مهم ترین و حساس ترین انتخاب افراد در زندگی می باشد و هر چه قدر زوجین اطلاعات بیشتری از ویژگی های شخصیتی، فرهنگی و عقیدتی یکدیگر داشته باشند، رضایت زناشویی بالاتر و در نتیجه زندگی باکیفیت تری را تجربه خواهند کرد. تست ازدواج آنلاین، به شما زن و شوهر های جوان کمک می کند تا از ویژگی های یکدیگر مطلع شوید و متناسب با آن ها بهترین راه ارتباطی را انتخاب کنید.

تست ازدواج آنلاین، معرفی تست ها

تست ازدواج آنلاین، تست شخصیت کتل

پرسشنامه 16 عاملی شخصیت کتل توسط ریموند کتل در سال 1940 طراحی شده است. ریموند کتل، روانشناس انگلیسی، در تحقیقات خود متوجه شد كه تغییرات در شخصیت انسان را می توان با استفاده از یك روش آماری شناخته شده به عنوان تحلیل عاملی با مدلی كه دارای شانزده متغیر (ویژگی های شخصیتی) است، توضیح داد. پس از این کشف، وی به ساخت و ترویج پرسشنامه 16PF پرداخت. این تست شامل 178 جمله در مورد ویژگی های آزمودنی است.

به طور کلی بیشترین کاربرد تست شخصیت کتل در انتخاب شغل و رشته، انتخاب پرسنل و استخدام، مداخلات درمانی، مشاوره ازدواج برای پیش بینی سازگاری و رضایت از ازدواج و مشاوره تحصیلی می باشد.

کاربرد تست شخصیت 16 عاملی کتل برای ازدواج

یکی از پرکاربردترین تست ازدواج آنلاین، تست 16 عاملی کتل می باشد. بر اساس پرسشنامه کتل، ویژگی های شخصیتی انسان در موقعیت های مختلف از ثبات نسبی برخوردارند و کسانی که قصد دارند سال ها در کنار هم زندگی کنند با توجه به نتایج تست کتل، این فرصت در اختیارشان قرار می گیرد که بتوانند آینده رابطه را با توجه به تیپ های شخصیتی ای که دارند پیش بینی کنند.

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در مسیر شناخت قبل از ازدواج و حتی در طول زندگی مشترک، توجه به ویژگی های فردی است. برای این کار بهتر است یک لیست تهیه کنید و بعد از هر دیدار، صفاتی که در آن دیدار از فرد شناختید را یادداشت کنید. به یاد داشته باشید که صفات و ویژگی های شخصیتی طی سالیان سال در فرد نهادینه شده است و تغییر یا حذف آن ویژگی های تقریبا غیرممکن است.
بعد از گذشت مدتی، می توانید این لیست را بررسی کنید و ببینید آیا با وجود این صفات همچنان مایل هستید با این فرد زندگی مشترکتان را آغاز کنید؟
تست شخصیت شناسی کتل جز آزمون های مشاوره پیش از ازدواج هست و شناخت کاملی در رابطه با شخصیت نامزد انتخابی در اختیار شما قرار می دهد.

شما می توانید در سایت جعبه ابزار ذهنی این تست را انجام دهید. در انتها تفسیر کامل و پیشنهاداتی برا یتوسعه فردی برای شما در دسترس خواهد بود.

تست ازدواج آنلاین کتل

تست شخصیت میلون MCMI

پرسشنامه بالینی میلون، یک نوع تست خودسنجی است که 175 جمله ی بلی خیر دارد. این تست 14 الگوی شخصیتی و 10 نشانه ی بالینی را می سنجد و برای بزرگسالان 18 سال به بالا، استفاده می شود.
این آزمون بر اساس مدل آسیب شناسی میلون ساخته شده است و دوبار از زمان انتشار آن، تحدید نظر شده است. ام. سی. ام. آی، یکی از پرکاربردترین آزمون های روانی است که به چندین زبان ترجمه شده و در تحقیقات بین فرهنگی متعددی مورد استفاده قرار گرفته است. این آزمون در ایران دو بار هنجاریابی شده است.
اولین مقیاس این ازمون، شخصیت اسکیزوئد است. 16 جمله ی این تست به این مقیاس اختصاص داده می شود.
افراد مبتلا به این اختلال شخصیت با فقدان تمایل و ناتوانی در لذت بردن یا احساس درد مشخص می شوند آنها سرد و غیر اجتماعی بوده و نیازهای عاطفی آنها اندک است. مقیاس دوم، شخصیت اجتنابی است. این دسته از افراد منزوی هستند اما به تماس با دیگران رغبت نشان می دهند. به‌ همین‌ ترتیب، شخصیت افسرده، وابسته، نمایشی، خودشیفته، ضداجتماعی، سادیستیک، وسواسی منفی گرا، خودآزار را مورد سنجش قرار می دهد.
این پرسشنامه ازدواج آنلاین، در کنار الگوهای منفی شخصیتی، نشانگان بالینی آزمودنی را نیز بررسی می کند.
تست میلون آنلاین جعبه ابزار ذهنی می تواند اختلالات اصظرابی، شبه جسمی، مانیک، افسرده خوبی، وابستگی به الکل، وابستگی دارویی، اختلال استرس پس از سانحه، اختلال تفکر، افسردگی اساسی، اختلال هذیانی را به درستی تشخیص دهد.

کاربرد تست ازدواج آنلاین میلون MCMI

از آنجایی که ازدواج امری بسیار حساس می باشد و شناخت کامل و دقیق از شخص مورد نظر از اهمیت بالایی برخوردار است، می بایست از ابزاری بسیار دقیق و معتبر برای بررسی جزئی ترین ویژگی ها و صفات شخصیتی استفاده کرد.

تجربیات کودکی و خانوادگی افراد، تاثیر چشم گیری در الگوهای شخصیتی فعلی آن ها دارد. همسر خود یا نامزدتان را در نظر بگیرید، آیا شما از تمام اتفاقات دوران کودکی و نوجوانی او آگاه هستید،؟ آیا از تاثیرات آن تجارب بر رفتار و شخصیت فعلی همسر خود اطلاع دارید؟

بررسی دوران کودکی و گذشته ی افراد کار دشواری است و تا حدودی غیرقابل امکان. اما همانطور که ذکر کردیم، تجارب قبلی انسان ها، در رفتار ها و احساسات در لحظه ی ما قابل مشاهده هستند. تست ازدواج آنلاین، ابزاری دقیق و معتبر برای تشخیص اختلالات شخصیتی و نشانگان بالینی افراد می باشد.

با انجام این گونه تست ها، درصد موفقیت ازدواج خود را افزایش دهید. بسیاری از زوجین احتمال می دهند که همسر آن ها به یک مشکل مربوط به سلامت روان دچار هستند و نگرانی های زیادی را تحمل می کنند. اگر شما نیز دچار این دسته از نگرانی ها شده اید، کافی تست ازدواج آنلاین را در سایت جعبه ابزار انجام دهید. در نتیجه این پرسشنامه، میزان دچار بودن یا نبودن به هر مقیاس نام برده، مشخص می شود.

تست شخصیت نئو برای زوجین

یکی از مشهورترین تست هایی که در دنیا برای سنجش روانی مورد استفاده قرار می گیرد تست آنلاین نئو است. این تست کاربردهای مختلفی در زمینه ازدواج، استخدام و تشخیص اختلالات روانشناسی دارد. فرم استاندارد مدل شخصیت شناسی نئو پنج عامل اصلی شخصیت بزرگسالان را بررسی می‌کند که همان BIG FIVE است و علاوه بر ۵ صفت اصلی در هرکدام، شش خصوصیت را نیز برمی‌شمرد.

5 عاملی که تست ازدواج آنلاین نئو بررسی می کند، عبارتند از:
برون‌ گرایی (Extraversion)، سازگاری (Agreeableness)، گشودگی به تجربه (Openness)، وظیفه‌شناسی (Conscientiousness) و روان‌نژندی (Neuroticism)

برون گرایی

آن هایی که از شاخص برون گرایی بالایی برخودارند، افرادی اجتماعی، اکتیو، خوش مشرب، قاطع و دوستدار دیگران هستند. این افراد علاقه مند به شرکت در مهمانی ها و دورهمی ها هستند و هیجان را دوست دارند و امیدوارند که در آینده به موفقیت دست یابند. بازاریابی موفق، از استعداد های این دسته از افراد می باشد.

سازگاری

این مقیاس بر تمایل به ارتباط بین فردی تاکید می کند.فردی که از سازگاری بالایی برخوردار باشد، مردم دوست هستند و مهارت همدلی را به خوبی می دانند، برای کمک به دیگران اشتیاق نشان می دهند.

گشودگی به تجربه

نمره بالا در این مقیاس به این معناست که فرد در رابطه با تجربه های درونی و بیرونی و دنیای پیرامون کنجکاوی دارد و از تجربه کردن بیمی ندارد. این افراد از نظریه های جدید و ارزش های غیرمتعارف لذت می برند و در مقایسه با دیگران، احساست مثبت و منفی زیادی را تجربه می کنند. خلاقیت و تفکر واگرا از ویژگی های اصلی این گروه می باشد..

وظیفه شناسی

اشخاصی که نمره ی بالایی در این شاخص کسب می کنند، توانایی کنترل تمایلات خود را دارند، برای رسیدن به اهداف خود برنامه و طرح دارند، هدف ها و خواسته های خود را از پیش تعیین می کنند. این افراد دقیق، قابل اعتماد و وقت شناس هستند.تند.

روان نژندی

روان نژندی پایین به این معناست که فرد ثبات عاطفی دارد، معمولا آرام، معتدل و راحت است و توانایی مواجه با موقعیت های استرس زا بدون آشفتگی یا هیاهو را دارد.بالعکس، افراد با نمره بالا در مواجه با شرایط پراسترس، عواطف منفی مانند ترس، غم، دستپاچگی، عصبانیت، احساس گناه و نفرت را تجربه می کنند. این افراد مستعد داشتن عقاید غیر منطقی هستند و خیلی ضعیف تر از دیگران با استرس کنار می آیند.

کاربرد پرسشنامه نئو در تست ازدواج آنلاین

شخصيت هر فرد، اصلي ترين بعد ساختار روانشناختی اوست؛ كه به شكل گيری سبک زندگی وی كمک می كند. بسیاری از مطالعات پیشنهاد می کنند که عوامل خاصی از شخصیت می تواند امکان پیش‌بینی رضایت زناشویی را فراهم کنند. در مطالعه دیگر که شخصیت را به عنوان منبعی برای تفاوت های فردی بررسی کردند، نتایج نشان داد که شخصیت زوجین در بهزیستی زندگی زناشویی آنها موثر است. برخی از تحقیقات نشان می دهند که عوامل شخصیتی برونگرایی، سازگاری، مسئولیت پذیری با رضایت زناشویی رابطه چندگانه دارند و بین رضایت زناشویی و روان رنجورخویی رابطه منفی معناداری وجود دارد و بین سایر عوامل شخصیت با رضایت زناشویی رابطه مثبت و معنادار وجود دارد.

بنابراین با انجام تست ازدواج آنلاین و بررسی نتایج آن، می توان میزان رضایت زناشویی در یک ازدواج را پیش بینی کرد. اگر می خواهید ازدواجی موفقیت آمیز داشته باشید، تست شخصیت شناسی نئو را انجام دهید.

سخن نهایی

همانطور که اشاره کردیم، ازدواج از مهم ترین تصمیمات هر فرد در زندگی می باشد. تصمیمات مهم به برنامه ریزی قبلی و شناخت کامل تمام ابعاد تصمیم مورد نظر نیاز دارند. برای این امر مهم ابتدا خود را بشناسید و سپس با استفاده از تست ازدواج آنلاین یا تست تایپ شخصیت ویژگی های همسر آینده خود را بررسی کنید. انجام اقدامتی نظیر مشاوره پیش از ازدواج و تست ازدواج، احتمال رضایت زناشویی را افزایش می دهند و نگرانی های جوانان را به طور چشم گیری کاهش می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید