یکی از مهم ترین نکات در مورد واژینوپلاستی این است که در درست ترین زمان ممکن نسبت به جراحی اقدام شود. معمولا پایان دوره قاعدگی و یا نهایتا 5 روز پس از آن، بهترین زمان برای انجام عمل تنگی واژن است.

تنگ کردن واژن قبل از بارداری

قبل از بارداری به هیچ عنوان انجام عمل واژینوپلاستی توصیه نمی شود. زیرا در جراحی تنگی واژن، بافت اصلی این ناحیه کاهش می یابد و همین امر باعث می شود درد بیشتری را حین زایمان متحمل شوید. زیرا به هر حال واژن شما تنگ‌تر از حالت عادی خود است.

بهترین زمان برای واژینوپلاستی و پرینورافی

از طرفی فرآیند زایمان طبیعی می تواند تغییراتی که در عمل واژینوپلاستی بر روی واژن اعمال می شود را از بین ببرد و حتی موجب گشادی بیشتر آن نیز گردد. بنابراین اگر قصد بارداری در آینده را دارید، بهتر است برای انجام این عمل جراحی دست نگه دارید. اما اگر نمی توانید تا زایمان بعدی صبر کنید، می توانید از روش های دیگر مانند واژینوپلاستی با لیزر، نخ، تزریق فیلر و چربی استفاده نمایید.

آیا جراحی واژینوپلاستی – پرینورافی  خطرناک بوده یا عوارض دارد؟

به طور کلی می توان عمل واژینوپلاستی را جزو روش های کم خطر دانست که حتی گاهی خطر و عوارض ناشی از آن کمتر از زایمان های سزارین است.

با این حال مانند بسیاری از جراحی های دیگر ممکن است مواردی مانند بروز خونریزی، عفونت، تورم، زخم و … پس از این عمل جراحی مشاهده گردد اما اغلب این نشانه ها گذرا هستند و پس از مدتی به خودی خود، رفع می شوند.

یکی از مهم ترین مشکلاتی که ممکن است پس از عمل واژینوپلاستی برای خانم ها روی دهد، عدم رضایت از نتیجه عمل است که می تواند به دلایل مختلفی باشد:

  • کشیدگی و سفتی بیش از اندازه واژن
  • عدم رفع شلی واژن به طور کامل
  • ناتوانی در وارد کردن تامپون واژن

تمامی این موارد می تواند روابط جنسی زوجین را تحت تاثیر قرار دهد. به حدی که در بسیاری از موارد، بانوان ناچار به جراحی دوم می شوند. اما چگونه می توان از بروز چنین مشکلاتی پیشگیری نمود؟

برای جلوگیری از چنین مسائلی لازم است که در انتخاب جراح واژینوپلاستی به خوبی دقت کنید و در جلسات مشاوره ای که با او ترتیب می دهید از انتظارات و دلایل خود برای این جراحی صحبت کنید. هرچه پزشک بیشتر در جریان جزئیات سلامت و طرز فکر شما باشد، نتیجه ای به مراتب مطلوب تر را برایتان به ارمغان خواهد آورد.

نکات مهمی که پیش از عمل واژینوپلاستی باید بدانید

حداقل 2 هفته قبل از عمل لازم است که برای مشاوره و معاینه نزد پزشک جراح خود مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را رد و بدل نمایید.

در صورتی که از داروهای هورمونی مصرف می کنید به مدت 2 هفته پیش از جراحی آن را قطع کنید.

در صورت داشتن سابقه تبخال یا زگیل تناسلی لازم است به پزشک خود اطلاع دهید.

در صورتی که داروی خاصی مصرف می کنید با پزشک خود مشورت کنید تا در صورت لزوم داروهای جایگزین تجویز کند.

از مصرف کرم، پماد، لوسیون و … بر روی واژن و نواحی نزدیک به آن بپرهیزید.

در صورت ابتلا به بیماری خاص باید به پزشک اطلاع داده شود.

حذف موی زائد ناحیه تناسلی پیش از جراحی واژینوپلاستی (خلق واژن) در ترنس های زن (MTF)

آزمایشاتی که پزشک برای قبل از عمل تجویز می کند را به طور کامل انجام دهید و نتیجه را به او تحویل دهید.

اگر سیگار می کشید یک ماه قبل و بعد از عمل آن را ترک کنید.

از مصرف داروهای رقیق کننده خون به مدت 2 هفته پیش از موعد جراحی، بپرهیزید.

در صورتی که فرد دارای بیماری عفونت قارچی واژن یا باکتریال در ناحیه تناسلی باشد باید ابتدا درمان صورت گیرد و سپس جراحی واژینوپلاستی انجام دهد.

به مدت 5 الی 7 روز پیش از موعد عمل واژینوپلاستی، روابط جنسی خود را قطع کنید.

نوشیدن مایعات به قدر کافی در روز قبل از عمل و پرهیز از خوردن غذاهای سنگین (بهتر است غذاهایی مانند سوپ و ماست مصرف کنید.)

شب قبل از جراحی، حمام نمایید.

آیا پرینورافی همان عمل واژینوپلاستی است؟

اغلب خانم ها ممکن است بر این باور باشند که پرینورافی همان واژینوپلاستی است. در حالی که این دو جراحی با هم تفاوت دارند. پرینه ناحیه ای از بدن است که بین اندام تناسلی و مقعد قرار دارد. زمانی که این قسمت دچار پارگی شود، لذت جنسی کاهش می یابد و در نتیجه عمل پرینوپلاستی توصیه می گردد. حال پارگی پرینه می تواند در اثر زایمان های طبیعی و یا حوادث مختلف باشد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید