جف بزوس، مدیر عامل سابق آمازون در مصاحبه ای گفت که بخش قابل توجهی از ثروت 124 میلیارد دلاری خود را صرف امور خیریه خواهد کرد.

جف بزوس، طبق شاخص بلومبرگ، ثروت 124 میلیارد دلاری او چهارمین فرد ثروتمند جهان محسوب می شود و در مصاحبه ای گفته است که بخش زیادی از ثروت خود را به امور خیریه اهدا می کند.

جف بزوس در مصاحبه اخیر با سی ان ان، بیشتر دارایی خود را بخشید. این اولین بار است که مدیر عامل سابق آمازون به طور رسمی چنین موضوعی را اعلام می کند.

دادن ثروت برای مبارزه با تغییرات اقلیمی و متحد کردن بشریت

در این مصاحبه، جف بزوس در پاسخ به این سوال که آیا بیشتر ثروت خود را خواهد بخشید، بر چنین مشکلی تاکید کرد. بزوس گفت که بخش قابل توجهی از سرمایه خود را به مبارزه با تغییرات آب و هوا و حمایت از افرادی که می توانند بشریت را متحد کنند اختصاص خواهد داد.

به گفته بزوس، سخت ترین بخش در مورد اهدای پول، یافتن راه درست برای انجام آن است. بزوس همچنین گفت که او در حال ساخت این توانایی است که بسیاری از ثروت خود را ببخشد:

“راه‌های زیادی وجود دارد که به نظر من می‌توانید آن را بی‌اثر انجام دهید. بنابراین باید با دقت در مورد آن فکر کنید و تیمی از افراد استثنایی داشته باشید.”

جف بزوس

در گذشته، ما شاهد انتقاد از بنیانگذار آمازون به دلیل عدم ثبت نام در کمپین Giving Pledge برای اهدای ثروت خود بودیم. کمپینی که توسط وارن بافت و بیل گیتس تأسیس شد. این شرکت ثروتمندترین افراد جهان را تشویق به اهدای دارایی خود می کند و به عنوان مثال خود بیل گیتس چند ماه پیش گفته بود که تمام دارایی خود را به امور خیریه اهدا خواهد کرد.

قبل از بزوس، حتی همسر سابقش، مکنزی اسکات، در سال 2019 اعلام کرد که ثروت خود را خواهد بخشید و در مجموع 12.5 میلیارد دلار صرف امور خیریه شد تا در این زمینه پیشرو باشد.

لازم به ذکر است که بزوس قبلاً متعهد شده بود که میلیاردها دلار برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی هزینه کند. مدیر عامل سابق آمازون گفت که طی 10 سال، 10 میلیارد دلار یا 8 درصد از دارایی های فعلی خود را برای نجات زمین به صندوق زمین پرداخت خواهد کرد. اما اکنون بزوس بیشتر ثروت خود را صرف امور خیریه خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید