بسیاری مواقع در خرید اینترنتی دچار چالش می شیم. اینکه داروخانه آنلاین یا داروخانه فیزیکی کدوم مطمئن تر هست و چطور می‌تونیم تشخیص بدیم که محصول خریداری شده اصل و با کیفیته؟ آیا داروخانه آنلاین ایمن هستند؟

اینترنت شیوه زندگی، کار و خرید ما رو تغییر داده و این امکان رو فراهم کرده تا بدون اینکه نیازی به خروج از منزل باشه محصولات متنوع رو بررسی کنیم، قیمت ها رو مقایسه و در نهایت بهترین گزینه رو خریداری کنیم.

اما اینترنت همچنین می تونه اثرات منفی هم داشته باشه، خیلی از سایتها با شکستن قوانین، می تونن محصولات بی کیفیت و یا تاریخ گذشته و تقلبی رو با قیمت بالایی به فروش برسونن.

در این مقاله سعی داریم خرید اینترنتی و فیزیکی از داروخانه را مقایسه کنیم و مزایای خرید اینترنتی دارو از داروخانه های آنلاین بررسی کنیم تا دلیل استقبال از خرید آنلاین رو کشف کنیم.

خرید آنلاین دارو

مزایای خرید از داروخانه آنلاین

در داروخانه اینترنتی و آنلاین یک راهنمای کلی وجود داره که به شما کمک می کنه در این داروخانه چطور می تونید محصول مورد نظرتونو را پیدا کنید و ویژگی و مزایای اون رو مطالعه کنید و با سایر داروها و مکمل ها مقایسه کنید.

از دیگر مزایای داروخانه آنلاین قیمت مناسبتر  نسبت به داروخانه های فیزیکی است. با دسترسی به تمام مکمل ها و هزینه ارسال پایین و محصولات متنوعی که دارند برای هر کاربری جذاب است.

داروخانه هایی همچون داروخانه آنلاین داروبوم با ارسال رایگان و ارائه امتیاز وفاداری به مشتری تونسته خدمات دهی بهتری به مخاطبان داشته باشه.

حفظ حریم شخصی برای کاربرانی که علاقه ای ندارند بصورت حضوری و در تقابل نزدیک با فروشنده و سایر مراجعین مکمل یا داروی مورد نظر خود را خرید کنند نیز نکته قابل توجه دیگری در برتری خرید اینترنتی دارو نسبت به خرید حضوری است.

علاوه بر تمام موارد ذکر شده دسترسی عموم بدون محدودیت مسافت مزیت بارزی است که باعث محبوبیت داروخانه های آنلاین شده است.

خرید آنلاین دارو هیچگونه محدودیتی ندارد و شما می توانید در هر نقطه از کشور، محصول مورد نظرتونو از طریق سایت سفارش بدید.

داروخانه آنلاین داروبوم

مزایای خرید از داروخانه فیزیکی

با وجود تمام مزایای خرید اینترنتی، خرید فیزیکی نیز خالی از مزیت نیست. مهمترین نکته در خرید حضوری که می تونه عاملی برای ترجیح بسیاری از مخاطبین باشه، امکان خرید هر نوع داروی پزشکی و درمانی، مکمل های تقویتی و محصولات بهداشتی بدون هیچگونه محدودیتی هست.

داروخانه های آنلاین امکان فروش محصولات و داروهای تجویز شده توسط پزشک که تنها با ارائه نسخه قابل فروش هستند را ندارن. بنابراین، خرید حضوری داروهای نسخه ای بهترین گزینه است.

دیگر مزیت داروخانه فیزیکی اینه که شما می تونید پیش از خرید، محصول یا مکمل را از نزدیک به دقت بررسی کنید.

داروخانه های آنلاین نیز ملزم به رعایت قوانین اصالت کالا هستند. در غیر اینصورت حق فروش هیچ محصولی از طرف وزارت علوم، سازمان غذا و دارو را نخواهند داشت به همین دلیل بررسی مجوزها و نماد اعتماد الکترونیک می توانید خرید مطمئن از داروخانه آنلاین داشته باشید.

نکته مثبت دیگر که در خرید حضوری از داروخانه وجود دارد امکان دریافت محصول در همان لحظه است. البته داروخاه های اینترنتی نیز امکان ارسال محصول را ظرف چند ساعت دارند و دیگر نیازی نیست برای دریافت مکمل و داروی مورد نیاز متحمل زحمت شده و به داروخانه مراجعه کنید.

داروخانه آنلاین داروبوم darooboom.com سفارشات تهران را در کمتر از 24 ساعت تحویل شما مشتری عزیز میده و همچنین با ارسال به شهرستان توسط پست پیشتاز می تونید حداکثر تا 3 روز کاری سفارش خودتنو تحویل بگیرید.

داروخانه اینترنتی داروبوم همچنین امکان پرداخت در محل را نه تنها برای مشتریان تهرانی بلکه برای مشتریان شهرستانی نیز فراهم نموده تا خریدی مطمئن داشته باشید.

خرید اینترنتی دارو

نکات مهم در خرید مطمئن از داروخانه آنلاین

با تمام موارد ذکر شده درباره مزایای خرید اینترنتی، داشتن خرید مطمئن از داروخانه آنلاین ملزم به رعایت نکات و بررسی تمامی جوانب موجود است. اگر به چند نکته اساسی در حین خرید توجه کنید می توانید خریدی امن و راحت داشته باشید:

  • حتما حتما قبل از خرید از هر داروخانه اینترنتی بررسی کنید که مجوز فروش اینترنتی اقلام غیرداروئی را از دانشگاه مربوطه و سازمان غذا و دارو داشته باشد و در ضمن حتما دارای نماد اعتماد الکترونیک (اینماد) باشد.
  • خرید دارو از شبکه های اجتماعی بدون ذکر آدرس سایت خطرناک است.
  • از داروخانه هایی که داروهای ملزم به نسخه را بدون نسخه ارائه می دهند دوری کنید چراکه این داروها تأیید نشده اند و می توانند سلامتی شما را به خطر بیاندازند.
  • می توانید پیش از خرید با کارشناسان داروخانه مشورت کنید و از راهنمایی آنها استفاده کنید اما تجویز دارو به هیچ وجه تأیید نمی شود.
  • قیمت داروها را مقایسه کنید. قیمت های پایینتر داروخانه های بدون مجوز دلیل بر بهتر بودن آنها نیست و احتمال تقلبی و یا گذشتن تاریخ انقضاء وجود دارد.
  • تبلیغات غیرمستند و ادعاهای غلو آمیز درباره داروها در داروخانه های تقلبی تنها برای سودجویی است.
  • درصورت سفارش، محصول را در بسته بندی اصلی سازنده بخواهید. پس از دریافت محصول آن را به دقت بررسی کرده و در صورت هرگونه مغایرت از مصرف آن خودداری کنید.

آیا خرید از داروخانه آنلاین قابل اعتماد است؟

با بررسی های انجام شده می توان راحتتر انتخاب کرد که داروخانه آنلاین یا داروخانه فیزیکی کدوم مطمئن تره؟

هر دو نوع داروخانه ها دارای مزایا و معایبی هستند که بسته به شرایط و سبک زندگی هر فرد می تواند بهترین گزینه را انتخاب کند.

نظارت مداوم و دقیق سازمان غذا و دارو نسبت به محصولات موجود در داروخانه آنلاین باعث می شود که داروخانه آنلاین فضای امن و مطمئنی برای خرید محصولات بهداشتی، مکمل و داروهای تقویتی اصل باشد چرا که هرگونه تخلفی از طرف داروخانه آنلاین مورد تنبیه و حتی ابطال پروانه فروش می شود.

سخن پایانی:

در این مقاله به این سوال که داروخانه آنلاین یا داروخانه فیزیکی کدوم مطمئن تر پاسخ دادیم. امیدواریم که با مطالعه موارد بیان شده و مدنظر قرار دادن نکات مهم در هنگام خرید آنلاین دارو یک تجربه عالی از خرید اینترنتی از داروخانه آنلاین داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید