آرام بند درب از تجهیزات ساختمانی به حساب می آید که وظیفه آن پایین آوردن سرعت درب در هنگام رها کردن آن است. در واقع این وسیله از ایجاد صدای زیاد در زمان بسته شدن درب جلوگیری می کند. یکی دیگر از وظایف آرام بند، جبران فراموشی ما در هنگام رها کردن درب به صورت باز است. آرام بند های درب به لحاظ فنی به پنج دسته آرام بند بازویی برای درب لولایی، آرام بند پنهان درب لولایی، آرام بند سطحی، آرام بند درب کشویی و آرام بند اتوماتیک تقسیم بندی می شوند. همچنین آرام بند ها بر اساس سایر فاکتور های تعیین کننده در انواع مختلفی قرار می گیرند. از این رو با وجود مدل ها و انواع فراوان آرام بند در بازار، انتخاب محصولی مناسب برای درب مورد نظر کمی دشوار است. در ادامه ما برای راهنمایی مشتریان در خرید آرام بند درب، چند محصول با کیفیت و شناخته شده را معرفی خواهیم کرد.

آرام بند بازویی

آرام بند درب فاتلس 89-86 و 74

آرام بند درب فاتلس مدل D89 از جدیدترین و پرفروش ترین محصولات شرکت یراق آلات تایوانی است که در آبان سال 1399 به بازار راه پیدا کرد. این آرام بند از بدنه ای نقره ای رنگ با جنس آلومینیوم طراحی شده است و وزنی در حدود 2 کیلوگرم دارد. آرام بند فاتلس مدل D89 از محصولات سه سرعته و ارزان قیمت این شرکت محسوب می شود که با 10 سال گارانتی به دست خریداران می رسد. برخی از مزایای این آرام بند عبارت اند از بدنه ای مستحکم و ضد حریق، قابلیت باز شدن به سمت داخل و خارج، مناسب برای درب های دارای قفل برقی، کیفیت بالا و… .

آرامبند فاتلس d89

آرام بند فاتلس مدل D86 نیز یکی از محصولات این برند است که برای درب هایی تا حداکثر وزن 80 کیلوگرم و عرض یک متر کاربرد دارد. این آرام بند پرکاربرد و سه زمانه کارایی خود را در زمان آتش سوزی از دست نخواهد داد و در این شرایط امنیت را فراهم می کند. همچنین آرام بند فاتلس مدل D86 مانند سایر مدل های این شرکت با 10 سال گارانتی عرضه می شود.

یکی دیگر از آرام بند های درب فاتلس، مدل D74 است که مانند مدل پیشین با 10 سال گارانتی عرضه می شود. این آرام بند ضد حریق قابلیت باز و بسته کردن درب هایی با وزن 80 کیلوگرم و عرض 95 سانتی متر را دارد و برای درب های چوبی نیز مناسب است. آرام بند دو زمانه درب فاتلس مدل D74 با بدنه ای فولادی، در دو رنگ نقره ای و طلایی به فروش می رسد.

آرام بند درب کینگ نمره 2 و 3

شرکت کینگ کره تولید کننده انواع آرام بندهای درب در اندازه ها و مدل های متنوع است. آرام بند کینگ نمره 2 و 3 که به ترتیب قابلیت تحمل وزن تا 50 و 70 کیلوگرم را دارند با مدل k720 شناخته می شوند. هر دو نمره آرام بند های کینگ مدل k720 دارای بدنه ای آلومینیومی هستند و به وسیله آنها می توان درب را تا زاویه 180 درجه باز کرد. علاوه بر این امکانات، آرام بند کینگ نمره 2 با 2 سال گارانتی و آرام بند نمره 3 این شرکت با 1 سال گارانتی ارائه می شوند.

آرام بند درب اسمارت نمره 1 تا 4

آرام بند های دو سرعته اسمارت در چهار شماره و رنگ های متنوع عرضه می شوند. در ادامه انواع آرام بند های درب اسمارت را به همراه ویژگی های آنها به صورت جداگانه بررسی خواهیم کرد.

آرام بند درب اسمارت نمره 1: این آرام بند مقاوم در برابر آتش، قدرتی میان 25 تا 45 کیلوگرم دارد و اغلب برای درب های چوبی استفاده می شود.

آرام بند درب اسمارت نمره 2: آرام بند اسمارت شماره 2 گزینه ای مناسب برای درب های فلزی سبک با وزنی بین 45 تا 65 است. این آرام بند از بدنه ای بزرگتر نسبت به آرام بند شماره 1 ذکر شده برخوردار است.

آرام بند درب اسمارت نمره 3: پرکاربردترین آرام بند این تولیدکننده که امکان نصب بر روی درب هایی با قفل برقی کله گاوی یا قفل برقی سنتی را دارد، آرام بند اسمارت شماره 3 است. این آرام بند برای درب هایی با متوسط وزن 60 تا 80 کیلوگرم طراحی شده است.

آرام بند درب اسمارت نمره 4: قدرتمند ترین آرام بند دو سرعته اسمارت که برای درب های سنگین و نیمه سنگین کاربرد دارد، آرام بند اسمارت شماره 4 است. درب مورد نظر ما می بایست وزنی در حدود 80 تا 110 کیلوگرم داشته باشد تا بتوان از آرام بند اسمارت شماره 4 برای آن استفاده کرد.

آرام بند اطلس اسمارت

نکته حائز اهمیت این است که تمام آرام بند های درب اسمارت از 3 سال گارانتی تعویض بهره مند هستند.

آرام بند درب ریوبی 8804-2550

ریوبی از قدیمی ترین و با تجربه ترین کارخانه های ژاپنی فعال در حوزه تولید آرام بند درب است. این کارخانه اولین آرام بند خود را در دهه 80 میلادی عرضه کرد و تا به حال موفق به تولید آرام بند های با کیفیتی بوده است. یکی از بهترین محصولات کارخانه ریوبی، آرام بند سه زمانه مدل D-2550 نام دارد. این آرام بند امکان بستن درب های مجهز شده به قفل برقی را بدون تولید هیچ صدایی دارد و همچنین بر روی اکثر درب های نفررو قابل نصب است. آرام بند ریوبی D-2550 قادر به جابجایی درب هایی با وزن حداکثر 120 کیلوگرم و عرض 80 تا 120 سانتی متر  می باشد.

آرام بند درب ریوبی 8804 مانند مدل D-2550، آرام بندی سه زمانه از شرکت ژاپنی ریوبی است که برای درب هایی تا وزن 80 کیلوگرم و حداکثر عرض 110 سانتی متر استفاده می شود. پس از کند شدن حرکت درب، این آرام بند یک فشار مضاعف به منظور بسته شدن کامل درب به آن می دهد. تمام آرام بند های ریوبی از جمله آرام بند های ذکر شده در این متن از 5 سال گارانتی برخوردار هستند.

آرام بند ریوبی

آرام بند درب ان اچ ان 85

آخرین آرام بندی که ما در این مقاله به آن می پردازیم، آرام بندی ژاپنی تحت عنوان آرام بند nhn مدل 85 است. از قابلیت های و ویژگی این آرام بند می توان به مواردی مانند سازگاری با قفل های هیدرولیکی، قابلیت تنظیم نیروی درب، امکان استفاده برای درب هایی به وزن 80 تا 120 کیلوگرم و اندازه 110 تا 140 سانتی متر، قابل استفاده برای درب های بازشو به داخل و سه زمانه بودن آن اشاره کرد. در حال حاضر آرام بند ان اچ وان 85 یکی از بهترین آرام بند های موجود در بازار به شمار می رود و شرکت NHN ژاپنی به منظور جلب اعتماد مشتریان، این آرام بند را با 5 سال گارانتی ارائه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید