ایلان ماسک اولین فردی در جهان است که در یک سال 200 میلیارد دلار از دارایی خالص خود را از دست می دهد.

الون ماسک

طبق گزارش بلومبرگ، ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس، تسلا و توییتر، اولین فرد در جهان است. 200 میلیارد دلار او در یک سال دارایی خالص خود را از دست داد و سال مالی غم انگیزی را ثبت کرد.

در نوامبر 2021، Origins الون ماسک این رقم از مرز 300 میلیارد دلار عبور کرد، اما اکنون که ارزش سهام تسلا به شدت کاهش یافته است، من اولین کسی در جهان شدم که چنین ضرر مالی را در طول سال تجربه کردم.

او پیش از این ثروتمندترین فرد جهان بود، اما ماه گذشته، برنارد آرنو، مدیرعامل شرکت فرانسوی LVMH، همزمان با سقوط ارزش سهام تسلا، توانست عنوان ثروتمندترین فرد جهان را به خود اختصاص دهد. در سال 2022، سهام تسلا حدود 65 درصد کاهش یافت، اما اخیراً تسلا بسیاری از مدل‌های خودروی خود را با تخفیف زیادی به فروش رسانده است. گفته می شود برخی از مدل های خودروهای این شرکت با تخفیف تقریبی ۷۵۰۰ دلار به فروش می رسد.

سال مالی غم انگیز برای ایلان ماسک و تسلا

اگرچه ایلان ماسک در سال 2022 است توییتر این شبکه اجتماعی را تصاحب کرد و برنامه‌هایی را دنبال کرد، اما از نظر ارزش خالص، سال مالی بدی را به پایان رساند. به طوری که او اولین کسی در جهان شد که در یک سال 200 میلیارد دلار از دست داد.

برای بسیاری از تحلیلگران بازار، این سوال مطرح است که آیا ایلان ماسک می تواند سال مالی بهتری را در سال 2023 برای خود رقم بزند. پس از سقوط ارزش سهام تسلابرخی از تحلیلگران امیدوارند که این فرد مشهور بتواند در سال جدید گزارش مالی بهتری را برای تسلا تجربه کند.

ایلان ماسک توییتر را به قیمت 44 میلیارد دلار خرید و در همان زمان بسیاری از تحلیلگران اعلام کردند که خرید توییتر باعث افت سهام می شود. تسلا خواهد بود. این اتفاق افتاد و ضرر 200 میلیارد دلاری در یک سال در کارنامه ایلان ماسک ثبت شده است.

باید دید این فرد متمول در آینده چه مسیری را طی خواهد کرد و چه رکوردهای جدیدی را به نام خود ثبت خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید