ایلان ماسک از اپل و مدیر عامل آن تیم کوک انتقاد کرده است، از جمله به دلیل توقف هزینه های تبلیغاتی.

الون ماسک

ایلان ماسک، مالک جدید توییتر، اخیراً از اپل و مدیر عامل آن تیم کوک به دلیل اخذ پورسانت 30 درصدی و همچنین توقف تبلیغات آن در شبکه اجتماعی انتقاد کرده است. او همچنین در توییتی که اکنون حذف شده است به “شروع جنگ” با اپل اشاره کرد. این یک دلیل است Spotify و بازی های حماسی، سازنده بازی Fortnite که در گذشته با هزینه های بیش از 30 درصدی اپل به مشکل خورده بود، بار دیگر انتقاد خود را از این سیاست نشان داد.

مالک جدید توییتر در توییتی که اکنون حذف شده است، به یکی از قدرتمندترین شرکت های فناوری جهان، اپل اعلام جنگ کرد و مدعی شد که غول فناوری مرتکب سه تخلف شده است: مسدود کردن توییتر از پرداخت هزینه برای تبلیغات، تهدید به ممنوع کردن توییتر از اپ استور، و دریافت 30 درصد کارمزد از فروش محتوا از طریق فروشگاه App.

مشک در مقابل سیب

او در یکی از توییت های او او ضمن جویا شدن موضوع از تیم کوک نوشت:

اپل بیشتر تبلیغات خود را در توییتر متوقف کرده است. آیا آنها از آزادی بیان در آمریکا متنفرند؟

طبق گزارش واشنگتن پست، اپل یکی از بزرگترین تبلیغ کنندگان در توییتر است که در سه ماهه اول سال 48 میلیون دلار برای تبلیغات هزینه کرده است.

Spotify و Epic Games انجمن با ایلان ماسک

Spotify

در حالی که بسیاری از توسعه دهندگان از هزینه های اپل ناراضی هستند، تعداد کمی از این شرکت انتقاد می کنند. زیرا این امر ممکن است دسترسی آنها به بسیاری از کاربران را به خطر بیندازد. با این حال، تیم سوئینی، مدیرعامل اپیک گیمز، از ماسک حمایت کرده و در توییتی اعلام کرده است که سازنده آیفون تهدیدی برای آزادی در سراسر جهان است.

که در توییتش کن بیا:

اپل تهدیدی برای آزادی در سراسر جهان است.» «آنها به طور غیرقانونی توزیع اپلیکیشن را در انحصار خود در می آورند، از آن برای کنترل گفتمان آمریکایی استفاده می کنند و معترضان در چین را با ذخیره اطلاعات حساس مشتریان در یک مرکز داده دولتی به خطر می اندازند».

دنیل اک، مدیرعامل اسپاتیفای نیز به طور غیرمستقیم حمایت خود را از ماسک نشان داد. تاجر سوئدی توییت های ماسک در انتقاد از اپل را بازنشر کرد، اما هیچ توییت جدیدی منتشر نکرد.

Spotify قبلاً شکایات ضد تراست را علیه سازنده آیفون در اروپا ثبت کرده است و Epic Games در سال 2020 از اپل در ایالات متحده شکایت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید