سونی انتظار دارد در سال مالی جاری 25 میلیون دستگاه پلی استیشن 5 بفروشد که یک رکورد برای کنسول این شرکت است.

پلی استیشن 5

سونی اعلام کرد که برای سه ماهه منتهی به 31 مارس 2023، 6.3 میلیون واحد کنترل پلی استیشن 5 راه اندازی شده در بازار و مجموع فروش این کنسول در حال حاضر به 38.4 میلیون واحد رسید. با این حال، فروش کنسول های خانگی سونی در مقایسه با سه ماهه مشابه سال گذشته (2 میلیون دستگاه) سه برابر شده است و این غول ژاپنی 19.1 میلیون PS5 در سال مالی 2022 فروخته شد.

نرم افزار پلی استیشن 5 و عملکرد بازی

بلومبرگ در گزارشی از نتایج مالی سه ماهه اخیر سونی توضیح می دهد که شرایط در تجارت نرم افزار پیچیده تر بوده است. در حالی که درآمد کلی شرکت از بازی افزایش یافته است، واحدهای ارسالی آن از 70.5 میلیون واحد در سه ماهه چهارم سال 2021 به 68 میلیون در سه ماهه مشابه سال 2022 کاهش یافته است. تعداد کاربران فعال ماهانه شبکه پلی استیشن نیز از 106 میلیون به 108 میلیون و 47.4 افزایش یافته است. میلیون نفر مشترک شدند. پلی استیشن پلاس بوده است.

CNBC همچنین در گزارش خود خاطرنشان کرد که عملکرد مالی سونی به طور کلی قوی بوده و این شرکت سود 8.9 میلیارد دلاری را گزارش کرده است. درآمد نیز در طول سه ماهه 35 درصد افزایش یافت و به حدود 22.5 میلیارد دلار رسید. آمار فروش هدست پلی استیشن VR2 سونی که در این سه ماهه عرضه شد، هنوز اعلام نشده است.

سونی اطمینان دارد که این روند در سال آینده نیز ادامه خواهد داشت و انتظار دارد درآمدهای آن برای سال مالی 2023 به میزان 7 درصد افزایش یابد. بلومبرگ در گزارش خود پیش بینی درآمد سونی برای سال مالی جاری را “محافظه کارانه” توصیف کرد. مالک برند پلی استیشن همچنین اعلام کرده است که قصد دارد در سال مالی جاری 25 میلیون دستگاه پلی استیشن 5 بفروشد که در صورت تحقق این امر، رکوردی برای کنسول آن محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید