تیم حقوقی ایلان ماسک از جک دورسی، مدیرعامل سابق توییتر خواسته است در رابطه با خرید توییتر در دادگاه حاضر شود.

جک دورسی و ایلان ماسک

الون ماسک باید در 17 اکتبر (25 اکتبر) در دادگاه خود را آماده کنید تا قرارداد خرید 44 میلیارد دلاری توییتر را مطرح کنید. تیم حقوقی ایلان ماسک از جک دورسی، مدیرعامل سابق توییتر خواسته است در دادگاه حاضر شود.

طبق حکم اخیر قاضی کاتلین مک کورمیک، تیم حقوقی الون ماسک دو نفر دیگر هم اجازه دارند به دادگاه احضار شوند، «کیوان بیک پور»، مدیر محصول سابق توییتر که از سمت خود برکنار شد و «بروس فالک» که همزمان با برکناری کیوان بیک پور، توییتر را ترک کرد.

داستان خرید توییتر ایلان ماسک

در ابتدای ماه می سال جاری، ایلان ماسک پیشنهاد خرید داد توییتر پس از بررسی موضوع، هیئت مدیره این شرکت با پیشنهاد وی موافقت کرد و ایلان ماسک تصمیم به خرید توئیتر به مبلغ 44 میلیارد دلار گرفت. فاصله کمی با پیشنهاد ایلان ماسک او میخرد و اعلام کرد که تعداد کاربران این شبکه اجتماعی کمتر از آن چیزی است که توییتر و بسیاری از اکانت ها اعلام می کنند کاربر جعلی و جعلی هستند.

طبق این قرارداد، اگر ایلان ماسک این معامله را لغو کند، باید یک میلیارد دلار غرامت به توییتر بپردازد و اگر بتواند ثابت کند اطلاعات ارائه شده توسط توییتر قابل اعتماد نیست، موضوع شکل دیگری به خود می گیرد. در نهایت، کار ایلان ماسک و قرارداد خرید توییتر به دادگاه کشیده شد. قرار است دادگاه مهرماه آینده تشکیل جلسه دهد تا طرفین دعوا بتوانند نظرات و دفاعیات خود را ارائه کنند.

تیم حقوقی ایلان ماسک از جک دورسی پرسیدند

جک دورسی در نوامبر سال گذشته برای دومین بار از مدیرعاملی توییتر استعفا داد و این شرکت را به پاراگ آگراوال واگذار کرد. او اکنون با Square and Block و طبق گزارش های منتشر شده، پیشنهاد تصاحب ایلان ماسک را درگیر کرده است توییتر گفته می شود که آنها با یکدیگر گفتگوهای خصوصی دارند.

باید ببینیم جک دورسی چه اطلاعاتی دارد که ایلان ماسک با ارسال نامه نتوانسته به آنها دست یابد. وقتی میلیاردها دلار در خطر است، تیم حقوقی دست به هر کاری می‌زند تا برنده شود و حالا به نظر می‌رسد تیم حقوقی ایلان ماسک با ارسال درخواستی به جک دورسی از او خواست در دادگاه حاضر شود. در این درخواست فهرستی از اطلاعات از جک دورسی، مدیرعامل سابق توییتر درخواست شده است.

به عنوان مثال از وی خواسته شد اسناد و اطلاعات مربوط به خرید و فروش سهام شرکت را توسط هیئت مدیره ارائه دهد که حاوی اطلاعات مفیدی در مورد دادگاه است، ارائه شود. تیم حقوقی ایلان ماسک همچنین از جک دورسی خواسته است تا اسناد و اطلاعاتی که منعکس کننده حساب های جعلی و استفاده از ربات ها یا حتی اطلاعاتی است که به این موضوع اشاره دارد را در دادگاه با وی همراه کند.

علاوه بر این، از جک دورسی خواسته می شود تا هر کاری انجام دهد اسناد و اطلاعاتی در مورد تعداد کاربران فعال روزانه توییتر که از آنها سرمایه گذاری می کنند یا mDAU ارائه می دهند. همچنین، جک دورسی باید هرگونه اطلاعات و اسناد درآمدی شرکت را از کاربران فعال روزانه، کاربران فعال ماهانه یا تعاملات تبلیغاتی که می‌تواند به نفع ایلان ماسک در دادگاه باشد، ارائه دهد. به عنوان مثال، شناسایی اکانت های اسپم و جعلی و اطلاعات مربوط به آن حساب ها می تواند برای دادگاه مفید باشد.

باید دید جک دورسی چه اطلاعاتی را با خود به دادگاه می آورد و آیا اسناد مربوطه می تواند اقدام دادگاه را به نفع ایلان ماسک تقویت کند یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید