ثروت ایلان ماسک در حال حاضر 187 میلیارد دلار است که بالاتر از ثروت 185 میلیارد دلاری برنارد آرنو در شاخص میلیاردرهای بلومبرگ است.

ایلان ماسک برای مدت طولانی ثروتمندترین مرد جهان بود، اما سقوط سهام تسلا او را مجبور کرد جای خود را به برنارد آرنو، مدیرعامل LVMH بدهد. اما اکنون ماسک توانسته است با شکست دادن آرنو به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شود.

بخش عمده ای از ثروت ایلان ماسک مربوط به سهام او در تسلا است، بنابراین هرگونه تغییر در ارزش سهام این شرکت خودروسازی، جایگاه مدیرعامل آن را در فهرست ثروتمندترین افراد جهان تغییر خواهد داد. اکنون با افزایش ارزش سهام تسلا، ایلان ماسک بار دیگر ثروتمندترین فرد جهان است.

ایلان ماسک اکنون دوباره ثروتمندترین فرد جهان است

بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، دارایی خالص ایلان ماسک اکنون 187 میلیارد دلار است که او را بالاتر از آرنو با دارایی خالص 185 میلیارد دلار قرار می دهد. آخرین تغییری که ماسک را در رتبه اول فهرست ثروتمندترین افراد جهان قرار می دهد افزایش سرمایه 6.98 میلیارد دلاری اوست.

ایلان ماسک ثروتمندترین است

همانطور که در لیست بالا مشاهده می کنید، جف بزوس و بیل گیتس با ثروت 117 و 114 میلیارد دلاری به ترتیب در رده های سوم و چهارم قرار دارند. همچنین در این فهرست خبری از مارک زاکربرگ در بین 10 فرد ثروتمند جهان نیست، در واقع مدیرعامل متا با ثروت 63 میلیارد دلاری جایگاه نوزدهم را به خود اختصاص داده است.

اگرچه ماسک دوباره به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شده است، اما ثروت فعلی او با 340 میلیارد دلاری که در نوامبر 2021 داشت فاصله زیادی دارد. علاوه بر این، مدیر عامل تسلا رکورد جهانی گینس را برای بزرگترین ضرر مالی شخصی در تاریخ شکست.

الون ماسک

ثروت ایلان ماسک در پایان ژانویه گذشته به 138 میلیارد دلار رسید که نشان دهنده کاهش 182 یا 200 میلیارد دلاری در مقایسه با دوره اوج ثروت وی است. این کاهش سرمایه باعث شد که ماسک رکورد جهانی گینس را بشکند.

با توجه به تفاوت اندک سرمایه بین آرنو و ایلان ماسک، باید دید مدیر عامل تسلا تا چه زمانی می تواند ثروتمندترین فرد جهان باقی بماند. البته این احتمال وجود دارد که ماسک دعوای خود را با آرنو افزایش دهد و دوباره بتواند عنوان ثروتمندترین فرد جهان را برای مدت طولانی حفظ کند.

دیدگاهتان را بنویسید