ایلان ماسک گفته است به محض اینکه فردی احمق برای اداره توییتر را بیابد از سمت مدیرعاملی کناره گیری خواهد کرد.

توییتر ایلان ماسک

الون ماسک در نهایت او به نتایج نظرسنجی که دو روز پیش در مورد استعفا یا ادامه مدیریت توییتر انجام داده بود، پاسخ داد. مالک جدید توییتر در توییتر خود اعلام کرد که به محض اینکه فردی را به اندازه کافی احمق برای اجرای توییتر بیابد، از سمت مدیرعاملی کناره‌گیری می‌کند و تنها بر روی اجرای تیم‌های نرم‌افزار و سرور تمرکز خواهد کرد.

ایلان ماسک ماه گذشته گفت که نمی خواهد مدیرعامل هیچ شرکتی باشد و مدیریت توییتر موقتی خواهد بود. اما از آن زمان تاکنون او از استعفای خود صحبتی نکرده تا زمانی که رای گیری انجام شود. دو روز پیش، مالک جدید توییتر در مورد مدیریت مداوم خود نظرسنجی کرد و اکثر کاربران خواستار کناره گیری او از سمت مدیرعاملی بودند. البته طبق گزارش ها، ایلان ماسک قبل از انجام این نظرسنجی در توییتر به دنبال جایگزینی می گشت.

ایلان ماسک از سمت مدیرعاملی توییتر کناره گیری می کند

در نظرسنجی انجام شده توسط ایلان ماسک، بیش از 17 میلیون کاربر شرکت کردند و نزدیک به 10 میلیون نفر از آنها یا 57.5 درصد موافقت کردند که وی باید از سمت مدیرعاملی توییتر استعفا دهد. ایلان ماسک در این نظرسنجی گفت که به نتایج متعهد باقی خواهد ماند، بنابراین ما منتظر بودیم تا اندکی پس از اعلام نتایج استعفای خود را اعلام کند، اما اکنون این کار را انجام داده است.

الون ماسک در یک توییت وی در ادامه نظرسنجی خود گفت به محض اینکه جایگزینی پیدا کند استعفا می دهد:

“به محض اینکه کسی را به اندازه کافی احمق پیدا کنم که بتواند توییتر را اجرا کند، از مدیرعاملی استعفا خواهم داد. پس از آن، فقط تیم های نرم افزار و سرور را اجرا خواهم کرد.”

توییتر ایلان ماسک

مدیریت توییتر توسط ایلان ماسک کوتاه مدت بود، اما در همین مدت کوتاه، او با مشکلات زیادی مواجه شد. مالک جدید توییتر که از طرق مختلف به دنبال افزایش درآمد این شبکه اجتماعی بود، سرویس جدید توییتر بلو را راه اندازی کرد اما به دلایل مختلف از جمله جعل هویت در ابتدا مجبور به توقف آن شد و پس از چند هفته آن را متوقف کرد. مجددا متوقف شد و البته با وجود تمام این تلاش ها انتظار می رود درآمد شرکت شاهد کاهش چشمگیر باشد.

اما این همه چیز نیست. خرید توییتر توسط ایلان ماسک و تمرکز روی این شبکه اجتماعی نیز اعتراض سهامداران تسلا را در پی داشت و ارزش سهام این شرکت خودروسازی با افت قابل توجهی روبرو شد تا جایی که ایلان ماسک دیگر ثروتمندترین فرد جهان نیست. دنیا و پس از مدت ها این عنوان گمشده خود را از دست داده است

حال باید منتظر ماند و دید چه کسی به عنوان مدیرعامل جدید توییتر انتخاب خواهد شد و آیا عملکرد این شبکه اجتماعی با مدیریت جدید تغییر خواهد کرد یا خیر. علاوه بر این، باید دید که ایلان ماسک به عنوان مالک چگونه بر تصمیمات مدیرعامل جدید تأثیر خواهد گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید