دندان:

دندان ها از جمله اعضای درونی دهان هستند که سلامت آن ها به طور مستقیم و غیرمستقیم بر سلامت بدن اثر می گذارد. دندان یکی از اعضای دهان و دستگاه گوارش است که آغازگر عملیات گوارش در بدن می باشد، جدای از این مورد دندان ها نقش موثری در تکلم و زیبایی چهره دارند. با خرید لوازم مراقبتی دندان از جمله خرید مسواک، خمیر دندان، نخ دندان و مانند آن می توان سلامت دندان ها را تا حد زیادی تضمین کرد.

سلامت دندان:

جدای از وظایف و نقش های دندان در بدن که بر سلامت افراد تاثیر می گذارد، خود دندان ها نیز دارای اجزا و بافت هایی از جمله بخش هایی در عاج و ریشه می باشند که آسیب به آن ها موجب ایجاد درد، بیماری و یا عفونت در محل دهان می شود و افراد را با تحمل درد مواجه می کنند. لذا مراقبت صحیح از دندان ها با خرید نخ دندان، مسواک، دهان شویه، خمیر دندان و … امری با اهمیت در زندگی روزمره می باشد.

مراقبت از دندان ها:

مراقبت از دندان ها و لثه و به طور کلی محیط دهان و دندان به صرف زمان طولانی و یا تجهیزات گرانقیمت نیاز ندارد و تنها با رعایت اصول و اختصاص وسایل بهداشتی مناسب مخصوص دهان می توان تا حد زیادی از دندان ها مراقبت کرد. با مراقبت صحیح و اصولی از دندان ها می توان از پوسیدگی دندان و آسیب به مینا و عاج دندان و به دنبال آن ریشه و عصب دندان جلوگیری کرد. با خرید مسواک مناسب و استفاده از نخ دندان و دیگر تجهیزات نظافتی و مراقبتی در کنار اصلاح برخی از روش ها و رفتارها می توان از داشتن دندان هایی زیبا و سالم لذت برد و از زندگی رضایت داشت.

در ادامه برخی از روش ها و اصول معمول و بسیار ساده مراقبت از دندان را با خرید مسواک مناسب، خرید نخ دندان و یا دیگر تجهیزات و روش های مناسب مراقبت از دندان و لثه را مورد بررسی قرار می دهیم. البته پیشنهاد می کنیم برای تهیه محصولات مناسب و با کیفیت مطلوب و متناسب با سلیقه خود به “سایت نوبشو موتور جستجوی کالا” مراجعه کنید و از محصولات معتبر و متنوع آن ها بازدید کنید و در صورت تمایل اقدام به خرید این وسایل کنید.

خرید مسواک مناسب:

مسواک زدن را شاید بتوان رایج ترین اصل مراقبتی و نظافت دندان دانست، با مسواک زدن به ویژه پیش از خواب از انباشت پلاک و عوامل میکروبی بیماری زای دندان و لثه جلوگیری می شود و در نتیجه پوسیدگی و احتمال آسیب به دندان کاهش می یابد.

در خرید مسواک باید توجه داشت که از نوع مناسب آن در تناسب با وضعیت دندان و لثه بهره گرفت به همین جهت بسیاری از افراد اقدام به خرید مسواک متناسب با نوع دندان خود در بافت نرم، متوسط یا سفت می کنند، یا برخی دیگر نیز در صورت ارتدنسی باید اقدام به خرید مسواک مخصوص ارتندسی کنند یا برای کودکان باید مسواک متناسب با سن آن ها را خریداری کرد. توجه داشته باشید که تهیه مسواک مناسب افزون بر حفظ بهداشت و سلامت دندان از بروز حساسیت در دندان و لثه جلوگیری می کند.

افزون بر خرید خمیر دندان و خرید مسواک در انواع مختلف از جمله خرید مسواک برقی مناسب، رعایت نکاتی در مورد مسواک زدن نیز نقش مسواک و تاثیر آن را در مراقبت از دندان افزایش می دهد از جمله:

  • بهتر است از مسواک با بافت نرم و یا مسواک متوسط استفاده کرد چرا که مسواک نرم به هیچ عنوان باعث ساییدگی مینای دندان نمی شود.
  • زاویه 45 درجه در مسواک زدن باعث قرارگیری مسواک در برابر دندان و روی خط لثه می شود.
  • برای استفاده اصولی از مسواک ضمن ایجاد حرکت دورانی مسواک را به قسمت جلویی و انتهایی دندان ها (فک) حرکت دهید.
  • بلافاصله پس از خوردن خوراکی مسواک نزنید، همچنین پس از مسواک نیز دست کم به مدت نیم ساعت از خوردن خوراکی اجتناب کنید.
  • به طور متوسط مسواک را هر سه ماه یک بار و یا درصورت ابتلا به بیماری بلافاصله پس از گذراندن دوران نقاهت و بهبودی با خرید مسواک جدید، تعویض کنید.
  • در پایان مسواک زدن بهتر است سطح زبان را نیز به وسیله مسواک تمیز کنید.

اگر وقت کافی برای خرید و انتخاب مسواک مناسب را ندارید می توانید به “سایت نوبشو موتور جستجوی کالا” مراجعه کنید و از انواع برند معتبر مسواک موجود در آن بازدید کنید و با خرید مسواک برقی یا ساده از داشتن محصولی مناسب و مطمئن، سلامت دندان های خود را تضمین کنید.

خرید نخ دندان مناسب:

مسلما همه افراد بارها با این جمله که «مسواک به تنهایی کافی نیست» مواجه شده اند زیرا مسواک قادر نیست برخی از پلاک ها و ذرات موجب در فاصله میان دندان ها را دربیاورد و یا آن را تمیز کند، این فواصل محل انباشت و رسوب پلاک، مواد خوراکی و میکروب ها است که در اثر زمان و با فساد موجب ایجاد حفره، عفونت و آسیب به دندان و لثه می شود. خرید نخ دندان مناسب و استفاده صحیح از آن تا حد زیادی فواصل میان دندان ها را پاکیزه می کند و با جلوگیری از انباشت رسوبات به عنوان یک روش مراقبتی و پیشگیری کننده از آسیب به دندان و لثه شناخته می شود.

همان گونه که می دانید خرید نخ دندان مناسب از نظر اندازه و همچنین اعتبار برند تولید کننده در کنار استفاده صحیح و اصولی از آن بسیار دارای اهمیت می باشد.

در مورد استفاده از نخ دندان باید مراقب حرکت آرام آن در نزدیکی لثه ها بود تا منجر به خونریزی و یا آسیب به لثه نشود.

با خرید نخ دندان متناسب با وضعیت دندان، خرید مسواک برقی و یا ساده در انواع مختلف از “سایت نوبشو” می توان خریدی مطمئن را تجربه کرد.

مواردی دیگر در مراقبت از دندان:

افزون بر خرید نخ دندان، مسواک و خمیر دندان مناسب به عنوان دو روش مراقبت از دندان، موارد دیگری نیز وجود دارد که به سلامت محیط دهان و دندان کمک می کند، در زیر به سه مورد دیگر از روش های مراقبت دندان اشاره می کنیم:

  • استفاده از دهانشویه حاوی فلوراید
  • کاهش مصرف شیرینی جات و داشتن رژیم خوراکی سالم و افزایش مصرف میوه و سبزی جات
  • آشامیدن آب به مقدار کافی و کاهش یا حذف مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی و مضر
  • و …

“سایت نوبشو” راهکاری مناسب برای خرید:

مشغله های زیاد، کوتاهی وقت و صرف بخشی از زمان به رفت و آمد در هنگام خرید گاهی اوقات منجر به خرید نخ دندان، مسواک، خمیر دندان و دیگر موارد مراقبتی نامناسب از دهان، دندان و لثه می شود. “سایت نوبشو موتور جستجوی کالا” این امکان را در اختیار بازدیدکنندگان خود قرار داده است که از انواع مدل و برندهای معتبر وسایل بهداشتی و مراقبتی دندان بازدید کنند و ضمن آشنایی با هریک از محصولات با خرید مسواک برقی یا ساده، نخ دندان و دیگر موارد از این قبیل در انواع مختلف از فروشندگان “سایت نوبشو موتور جستجوی کالا” ضمن داشتن خریدی مطمئن از سایر خدمات آن ها هم چون مشاوره در انتخاب و خرید محصولات نیز بهره بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید