گوگل در گزارش مالی جدید خود نشان داد که با وجود افزایش درآمد، نتوانسته جلوی کاهش سود خود را بگیرد.

گوگل

آلفابت، شرکت مادر گوگل، چند ماه پیش اعلام کرد که به دلیل کاهش سود، تلاش های خود را برای بهبود وضعیت افزایش می دهد. اما اکنون که گزارش مالی جدید این شرکت منتشر شده است، می توان دید که این شرکت با وجود رشد درآمد چقدر سود دارد. کمتر او بود

بر اساس گزارش مالی آلفابت، این شرکت در سه ماه گذشته حدود 69 میلیارد دلار او از این تعداد درآمد کسب کرد 13.9 میلیارد دلار سودآور بود. اگر سه ماهه سوم سال 2021 را مقایسه کنیم، رقم درآمد 65.1 میلیارد و میزان سود 18.9 میلیارد دلار بوده است. این شرکت همچنین در سه ماهه دوم مالی سال 2022 به درآمد 69.7 میلیارد دلاری و سود 16 میلیارد دلاری دست یافت.

گزارش مالی جدید گوگل چه می گوید؟

بیشتر کسب و کار گوگل در سه ماهه اخیر رشد کرده است. واحد تبلیغات از 53.1 تا 54.4 میلیارد دلار و Google Cloud از 4.9 به 6.9 میلیارد دلار رسید. البته زیان واحد ابری افزایش یافت و به 644 میلیون تا 699 میلیون دلار رسید. یکی دیگر از بخش هایی که در فصل گذشته زیان های بیشتری را شاهد بود، این دسته بود سایر شرط بندی ها گوگل است. این دسته از زیان 1.3 میلیارد دلاری در مدت مشابه سال گذشته به 1.6 میلیارد دلار ضرر رسیده است.

گوگل

با این حال، مدیرعامل گوگل با این گزارش مالی به شرکت آنها اشاره کرده است بهترین هفته فروش پیکسل در طول تاریخ شاهد بوده است. این شرکت به تازگی گوشی های پیکسل 7 و 7 پرو و ​​ساعت هوشمند پیکسل واچ را روانه بازار کرده است.

اگرچه ساندار پیچای، مدیرعامل آلفابت قبلا گفته بود که این شرکت می‌خواهد بر روی چند محصول و کسب‌وکار خاص تمرکز کند و نیروی کار خود را بررسی کند. تعداد کارکنان این شرکت در واقع نسبت به سه ماهه قبل رشد داشته و از 174014 به 186779 نفر رسیده است. با این حال، روث پورات، مدیر ارشد مالی گوگل، می گوید که سرعت استخدام کارمندان جدید در سال 2023 به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید