اگر شما یکی از پزشکان فعال در زمینه پوست، مو و زیبایی هستید، می‌دانید که برای مرکز زیبایی خود نیاز به خرید دستگاه لیزر موهای زائد دارید تا بتوانید به مشتریانی که برای رفع موهای زائد خود به کلینیک شما مراجعه می‌کنند خدمات خوب و با کیفیتی را ارائه نمایید. در حال حاضر شرکت‌های تولید کننده دستگاه‌های متنوعی را با کارکردهای گوناگون در اختیار پزشکان قرار داده‌اند که با استفاده از اشعه لیزر می‌توانند به از بین رفتن موهای زائد کمک نمایند. چنانچه این مطلب را تا انتها دنبال نمایید، اطلاعات خوبی درباره خرید دستگاه لیزر مو پیدا خواهید کرد، به طوری که می‌توانید تصمیم بگیرید به عنوان مثال خرید چه نوع دستگاهی برای مشتریان شما با توجه به منطقه‌ای که در آن مشغول به فعالیت هستید، مناسب خواهد بود، خرید دستگاه لیزر موهای زائد یک مورد بسیتر مهم برای شما است زیرا اعتبار پزشک به جوابدهی بیماران بستگی دارد. خرید دستگاه لیزر موهای زائد باید با بررسی انجام شود تا یک انتخاب خوب داشته باشید.

دستگاه لیزر چیست؟

پیش از آن که به معرفی دستگاه لیزر موهای زائد و قابلیت‌های آن بپردازیم بهتر است ببینیم لیزر چیست و چه عملکردی دارد؟  لیزر LASER به معنای تقویت نور توسط تحریک کردن انتشار تابش است. هر دستگاهی که برای کارهای صنعتی، هنری و زیبایی از لیزر استفاده می‌کند، یک دستگاه الکترونیکی است که با استفاده از این فرآیند می‌تواند نور و انرژی زیادی را به محل هدف برساند. به همین جهت در حوزه‌های درمانی بسیاری از قبیل رفع موهای زائد بدن، درمان مشکلات پوستی و …می‌توان از لیزر استفاده کرد. از زمان تولید اولین دستگاه‌های لیزر مو تاکنون چند دهه می‌گذرد و قابلیت و کارایی‌های آن افزایش پیدا کرده است به طوری که تمامی افراد با داشتن روشن‌ترین پوست تا تیره‌ترین پوست می‌توانند از شر موهای زائد خود خلاص شده و پوستی زیبا و لطیف داشته باشند. ما در ادامه به ارائه نکاتی در خصوص خرید دستگاه لیزر مو زائد خواهیم پرداخت.

برای خرید دستگاه لیزر موهای زائد به چه نکاتی باید توجه کرد؛

پزشکان و صاحبان کلینیک‌های پوست و زیبایی لازم است پیش از خرید لیزر مو با انواع دستگاه‌های این حوزه آشنایی داشته و از قابلیت‌های هر یک مطلع باشند. زیرا هر یک از دستگاه‌های لیزر موی زائد مانند الکساندرایت، دیاگ و .. دارای یکی از سه طول موج 755، 808 و 1064 نانومتر می‌باشند که به طول موج 755 نانومتر الکس گفته شده و 808 نانومتر را دایود و 1064 را ان دی یاگ می‌نامند. دانستن این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که هر یک از این دستگاه‌ها برای تیپ‌های پوستی مختلفی کاربرد دارند. به عنوان مثال چنانچه کلینیک لیزر مو و پوست شما در یکی از شهرها و مناطق جغرافیایی ایران واقع شده که پوست افراد تیره و یا خیلی روشن است، لازم است بدانید خرید لیزر مو با چه ویژگی و قابلیتی برای مشتریان‌تان بهتر است.

نکته مهم دیگری که در خصوص خرید دستگاه لیزر موهای زائد باید به آن توجه داشته باشید، این است که از یک دستگاه نمی‌توان برای از بین بردن موهای زائد تمامی قسمت‌های بدن استفاده کرد زیرا همان طور که می‌دانید نوع و ضخامت موی یک ناحیه با ناحیه دیگر بدن متفاوت است و لازم است در خرید لیزر مو زائد به تکنولوژی به کار رفته در آن توجه کرد. دستگاه‌های جدیدی که در بازار وجود دارند می‌توانند از هر سه طول موجی که پیشتر به آن اشاره کردیم پشتیبانی نمایند. بنابراین انتخاب و خرید لیزر موهای زائد برای پزشکان ساده‌تر خواهد شد. ما در ادامه به ارائه نکاتی خواهیم پرداخت که با توجه به آن‌ها خرید دستگاه لیزر مو را با اطلاعات بیشتری انجام خواهید داد.

توان خروجی دستگاه لیزر مو؛ توجه به فاکتور توان خروجی لیزربار دستگاه مهم است زیرا باید بتواند برای هر نوع تیپ پوستی در کوتاه مدت و دراز مدت جوابدهی قابل قبولی به همراه داشته باشد. دیگر آن که میزان توان درج شده واقعا حقیقی باشد. بهتر است دستگاه لیزر از توان خروجی 1000 وات و بالاتر بهره‌مند باشد.

توان داخلی دستگاه لیزر مو؛ توان داخلی توانی است که پاورهای صنعتی موجود در دستگاه قادر به تولید آن هستند و توان خروجی به توان داخلی دستگاه لیزر وابسته است. بهتر است توان داخلی دستگاه 2.5 برابر بیشتر از توان خروجی باشد تا بتوان نیروی مورد نظر خروجی را تامین نماید. بهتر است حداقل توان داخلی 2500 وات را برای دستگاه در نظر بگیرید.

طول موج عملکرد دستگاه لیزر؛ پیشتر به موضوع تاثیر طول موج بر روی پوست با رنگ‌های متفاوت اشاره کردیم بنابراین هنگام خرید دستگاه لیزر موهای زائد بهتر است دستگاه‌هایی را انتخاب کنید که از سه طول موج الکس، دایود و اندیگ به صورت همزمان پشتیبانی می‌کنند. به این ترتیب لیزر مو با هر نوع ضخامت و هر نوع پوستی برای مشتریان در کلینیک شما امکان‌پذیر خواهد شد.

توجه به بخش خنک کننده پوست یاskin cooling : سیستم کولینگ یکی از چند فاکتور مهم در انتخاب دستگاه لیزر به شمار می‌آید و به دو بخش کولینگ پوست skin cooling  و کولینگ داخلی دستگاه باید توجه کرد. کولینگ پوست از آن جهت اهمیت دارد که با هر بار شات زدن درد کمتری را به فرد وارد می‌کند.

نیاز به استفاده از ژل: گاهی برای افزایش سرعت در شات زدن از ژل‌های روان کننده مثل لوبریکانت استفاده می‌شود. این امر ممکن است برای بسیاری از مشتریان ناخوشایند باشد. به این ترتیب به این مورد که دستگاه به استفاده از ژل نیازمند است یا خیر توجه داشته باشید.

توجه به رابط کاربری خوب یا user friendly بودن؛ یکی از نکات مهم در انتخاب و خرید لیزر مو زائد، کاربر پسند بودن دستگاه است. یعنی دستگاه به گونه‌ای طراحی شده باشد که اپراتور و کاربر بتواند به راحتی از آن استفاده نماید. پیشنهاد ما این است که پیش از خرید دستگاه لیزر مو زائد حتما با آن کار کنید تا با قابلیت‌ها و کارایی آن آشنا شوید.

خرید دستگاه لیزر موهای زائد

توجه به مدل و تعداد هندپیس‌ها: این مورد نیز از آن جهت اهمیت دارد که بعضی از مدل‌های آن از آلیاژهایی تولید شده که به راحتی روی پوست حرکت می‌کند و دیگر نیازی به استفاده از ژل نخواهد داشت.

داشتن سنسور و سیستم‌های عیب یابی هوشمند: این مورد نیز یکی از نکات مهم در خرید دستگاه لیزر مو زائد به شمار می‌آید زیرا چنانچه دستگاه دچار آسیب و مشکل شود می‌توان عیوب به وجود آمده را به راحتی شناسایی و برطرف کرد.

دستگاه لیزر سه طول موج جدیدترین تکنولوژی رفع موهای زائد

بر همه آشکار است که رفع موهای زائد از اهمیت ویژه ای در میان عموم مردم برخوردار است و این مساله از گذشته تا کنون مورد توجه بوده است و انسان ها با هر شیوه ای و حتی ابزارهای کلاسیک قدیمی برای حفظ و افزایش بهداشت بدن اقدام به زدودن موهای زائد خود می نمایند “خرید دستگاه لیزر موهای زائد”.

از دیرباز برای رفع این نیاز انسان متوسل به استفاده از ابزارهای متفاوتی شده است که سهولت و اثر بخشی بهتر را در انجام فرآیند مو زدائی برای او به ارمغان بیاورد. اگر بخواهیم به روش های سنتی بپردازیم باید لیست بلندی از شیوه های حذف موهای زائد را برای شما ذکر کنیم که از حوصله این مقاله خارج است.

اما هدف اصلی از نگارش این مقاله پیدا کردن و استفاده از بهترین و کارآمدترین روش حذف موهای زائد است که به آن می پردازیم.

جدیدترین شیوه رفع موهای زائد

از بین بردن موهای زائد به وسیله ی دستگاه لیزر موی زائد بهترین، موثرترین و کاربردی ترین شیوه ای است که تا کنون برای انجام این فرآیند به کار گرفته می شود. لیزر موهای زائد شیوه ای است که در آن با تاباندن اشعه ی لیزر به سطح پوست و محل رویش موهای زائد انجام می شود.

لیزر پس از تابش به سطح پوست به عمق پوست نفوذ کرده و ریشه ی مو را هدف قرار می دهد؛ آنجا با تبدیل انرژی لیزر به انرژی گرمایی در اثر حرارت ریشه ی مورد هدف سوزانده می شود و موی زائد مورد نظر از بین می رود.

بررسی دستگاه لیزر موهای زائد

کیفیت دستگاه های لیزر موی زائد و عملکرد آنها با یکدیگر بسیار متفاوت است به طوری که اگر یک جستجوی ساده در فضای مجازی داشته باشید با انواع مختلفی از مدل های متنوع دستگاه های لیزر مو رو به رو خواهید شد.

دستگاه های لیزر موهای زائد با توجه به تکنولوژی استفاده شده در آنها، موارد استفاده و کاربری های متنوع تقسیم بندی می شوند و شامل تنوع بسیاری هستند. با گذر زمان و به تدریج کارآیی و تاثیر آنها به مراتب بیشتر شده و عوارض ناشی احتمالی کاهش پیدا کرده است.

همانطور که ذکر شد، دستگاه های لیزر موی زائد دارای انواع مختلفی هستند که عمده ی تفاوت آنها را می توان به طول موج ساطع شده از هر کدام نسبت داد. عمده ی دستگاه های لیزر موی زائد از سه طول موج 755، 808 و 1064 نانومتر بهره می برند که به طور کلی طول موج 755 نانومتر را الکس، 808 نانومتر را دایود و 1064 را ان دی یاگ می نامند.

هر یک از این طول موج ها برای تیپ های پوستی مختلف و عمق نفوذ فولیکول و به نسبت آنها تعریف می شود.

طبیعی است مقدار عمق نفوذ و نوع موی هر نقطه از بدن با سایر نقاط نیز متفاوت است و با توصیفات فوق استفاده از یک دستگاه برای حذف موهای زائد تمام نقاط بدن شاید موثر واقع نگردد.

اما اکنون به معرفی تکنولوژی می پردازیم که مجموع این سه طول موج را دارا می باشد و توان ساطع کردن هر 3 طول موج را به صورت همزمان دارد. دستگاه لیزر آیس پلاتینا پلاس با در اختیار داشتن هر 3 طول موج الکس، دایود و ان دی یاگ و قابلیت ساطع کردن هر سه طول موج با هر بار تابش لیزر موثرترین و برترین دستگاه حذف موهای زائد تا کنون می باشد.

شرکت اسکان پویا طب

برای خرید دستگاه لیزر موهای زائد بهتر است پس از انجام تحقیقات لازم به یکی از مراکز معتبر مراجعه نمایید تا دستگاه مورد نظر شما را با کیفیت و قیمت مناسب در اختیارتان قرار دهد. شرکت تجهیزات پزشکی اسکان پویا طب در حال حاضر یکی از بهترین شرکت‌ها در خصوص خرید دستگاه لیزر مو به شمار می‌آید که می‌تواند گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه‌های فوق را به مشتریان ارائه کرده و از آن‌ها پشتیبانی نماید. برای اطلاع از انواع دستگاه های لیزر پیشنهاد می‌کنیم وب سایت این مجموعه را به آدرس الکترونیکی https://skanpuyateb.com/ مشاهده نمایید.

منبع: اسکان پویا طب

دیدگاهتان را بنویسید