فناور محور امیر ماشین واحد تولیدی ماشین آلات صنایع غذایی می باشد که به روش علمی و تخصصی برخی از نیاز کارخانجات غذایی کشور رادر زمینه سیستم های خلاء و تونل های پخت و اپراتور های تغلیط و … تامین می کند.

امیر ماشین - تولید کننده خط تولید رب گوجه فرنگی

سابقه ی فعالیت فناور محور امیر ماشین در تکنولوژی تغلیظ از سال 1372 شروع و همگام با تغییرات روش های روز دنیا دائما  در حال بروزرسانی می باشد. اپراتور سه مرحله فالینگ فیلم تولیدی ما برای اولین بار در سال 1394 به ظرفیت 1000 تن در ایران به فاصله زمانی کوتاهی پس از بکارگیری این روش در دنیا نصب و راه اندازی گردید که کماکان تنها ماشین تولیدی داخل به این ظرفیت می باشد و پس از آن به عنوان جدیدترین سیستم تغلیظی خود را در صنعت باز نمود و در حال حاضر توانایی ارایه این ماشین از ظرفیت 500 الی 1500 تن در 24 ساعت انحصارا در داخل کشور را دارا می باشد.

سیستم Falling Film ( فالینگ فیلم )

سیستم falling film امیر ماشین - خط تولید رب گوجه فرنگی

واحد کنترل plc

تمامی مراحل پپروسه با اتوماسیون کامل توسط واحد کنترل PLC و جمع آوری اطلاعات دما و فشار و سطوح مایع توسط سنسورهای مربوطه انجام و بدون مداخله اپراتور بصورت اتوماتیک و با دقت بالا انجام می گردد. وجود اینورترها و کنترل ها باعث انعطاف بالایی در انواع عملکرد ها بوده و در نهایت یک خروجی محصول پیوسته و یکنواخت داریم.

کیفیت محصول

اساسا اوپراتورهای تغلیظ برای تهیه کنسانتره میره جات دز مجاورت خلاء کاربرد دارند که نکات علمی بسیاری در حفظ رنگ و ویتامین و کیفیت محصول نقش دارند و از این جهت ما تمام سعی خود را در حفظ این شرایط و توانایی های دستگاه منظور کرده ایم که برای محصول رب گوجه فرنگی تا بریکس 38 با کمترین مصرف انرژی و زمان پروسه کوتاه و کمترین نیاز حرارت شاهد بالاترین کیفیت محصول باشیم

روش فالینگ فیلم

استفاده از روش فالینگ فیلم ( Falling Film ) در خط تولید رب گوجه فرنگی مدت زمان کوتاهی است که کاربرد پیدا کرده است. در این روش برعکس سیستم Force انرژی الکتریکی کمتری نیاز می باشد و ریزش آزاد از بالا به پایین به صورت فیلم نازکی از محصول بر روی سطح حرارتی باعث جذب حرارت و فلش به اندازه 4 برابر در هر سیرکوله می باشد که خود باعث صرفه جویی بسیار و کیفیت بالا می باشد. مزایای سیستم Falling در کنار استفاده از خلاء به روش اژکتور که فقط امیر ماشین تنها تولید کننده آن است باعث دسترسی به خلاء بیشتر و بهترین رنگ محصول تولیدی را در انواع روش های موجود دارا می باشد.

دستگاه اتوکلاو افقی مدل mono fan

دستگاه اتوکلاو افقی مدل mono fan - امیر ماشین

دستگاه اتوکلاو افقی مدل mono fan از اتوکلاو های ساخت شرکت امیر ماشین می باشد که با توجه به طراحی و تجهیزات انجام شده و تلفیقی از تکنولوژی های روز دنیا توانایی استریل و پاستوریزاسیون طیف وسیعی از ظروف شامل قوطی، شیشه انواع کیسه های پالستیکی قابل اتوکلاو و انواع محصلات گوشتی و غیر گوشتی را دارا می باشد که از بخار برای انجام فرایند های حرارتی استفاده می کند.

این دستگاه ها با ایمنی مناسب خود به صورت پیوسته فشار و دمای داخل را کنترل می کند.پروسه حرارتی به این گونه است که ابتدا محصول داخل سبدهای مخصوص اتوکلاو چیده شده در داخل دستگاه  قرار می گیرد، سپس درب دستگاه به صورت اتوماتیک و به کمک سیلندرهای پنوماتیک بسته و قفل می شود.

این دستگاه دارای دریچه های خروج هوا می باشد که امکان کنترل دقیق فرایندها را می دهد مثالا فشار 2.0 بار دما 100 درجه و مدت زمان 5 دقیقه به صورت کاملا اتوماتیک به کمک plc و شیرهای پنوماتیک کنترل می شود.به منظور عملکرد بهتر یک فن جهت چرخش بخار داخل اتوکلاو نصب شده است.مرحله خنک شدن با گرادیان دمای کاملا کنترل شده جهت اتوکلاو انواع ظروف فلزی، شیشه ای، ظروف آلومینیومی حساس، پاکت های منعطف و کیسه های پالستیکی را دارا می باشد.

مشخصات کلی دستگاه اتوکلاو

1 .ابعاد استاندارد قطر 160cm_طول 5 متر_ظرفیت 4 سبد معادل 6000 عدد قوطی 500 گرمی
2 .حداکثر فشار کاری براساس سفارش مشتری.
3 .حداکثر فشار دما براساس سفارش مشتری.
4 .سیستم خود سرد کن دارد.
5 .سیستم کنترل و مانیتورینگ دارد.
6 .کنترل هوشمند عملکرد صحیح دماسنج ها را دارد.
7 .روش استریل به سفارش مشتری

دستگاه پاستوریزاتور Tube & tube

در صنایع غذایی جهت از بین بردن میکروبها و آلودگی ها از مواد غذایی از فرایند پاستور کردن استفاده میکنند. و به دستگاهی که عملیات فوق را انجام می دهد پاستوریزاتور می گویند.در صنایع غذایی همچون شیر،رب گوجه فرنگی ، آبمیوه و کنسانتره و پوره میوه جات جهت حذف میکروارگانیسم های خطرناک از دستگاه پاستوریزاتور استفاده می کنند. به این صورت که محصول را تا دمای مشخصی بالا برده بعد از مدت زمان (holding time) آنرا خنک می کنند. در نتیجه این عمل باعث حذف میکروبهای موجود در محصول نهایی می گردد.

پاستوریزه کردن رب گوجه فرنگی به روش پر کردن داغ(Hot fill)

در این روش محصول را ابتدا در دستگاه پاستوریزاتور تا دمای حدود 90c داغ کرده سپس داخل ظروف پر می کنیم.این روش را می توان برای محصولاتی با ph کمتر از 4.6 مانند (آبمیوه ها، سس و رب، پوره میوه جات و….)استفاده کرد.

دستگاه پاستوریزاتور – امیر ماشین
دستگاه پاستوریزاتور – امیر ماشین

در گذشته جهت روش Hot fill از پاستوریزاتور های پوسته و لوله (shell&tube) استفاده می شد که این روش دارای معایب بسیاری بود.

جدیدترین تکنولوژی Hot fill  به وسیله پاستوریزاتور های tube&tube می باشد.پاستوریزاتور

tube &tube از 4 لوله استیل داخل هم تشکیل شده است.که بین لوله ها محصول و آب داغ جریان دارند.

در این دستگاه محصول به صورت فیلم نازکی درآمده و دو طرف آن آب داغ جریان دارد.

این روش باعث گرمایش یکنواخت کل محصول و کیفیت بهتر آن می شود.داخل لوله ها میکسرهای مخصوصی قرار دارد که باعث Mix شدن محصول می گردد. در این روش محصول با یکبار عبور از پاستوریزاتور به دمای 90c می رسد طعم و رنگ محصول حفظ می گردد.

دمای آب داغ به وسیله شیر تدریجی بخار کنترل می شود و یک شیر change over دمای محصول نهایی قبل از پر شدن داخل ظرف را کنترل می کند.

این دستگاه در دو مدل با ظرفیت  5 تن و 7 تن در ساعت ساخته می شود.

دارای پمپ CIP جهت شستشوی کامل دستگاه می باشد.

کلیه قسمتهای در ارتباط با محصول از جنس 316 می باشد مابقی قسمتها از جنس 304 می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت دستگاه پاستوریزاتور به وبسایت امیر ماشین به آدرس http://amir-machine.ir/ مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید