استراتژیست بانک سرمایه گذاری جی پی مورگان می گوید سرمایه گذاران نهادی ارزشی برای ارزهای دیجیتال قائل نیستند.

جی پی مورگان و ارز دیجیتال

استراتژیست بانک سرمایه گذاری جهانی جی پی مورگان می گوید سرمایه گذاران نهادی و نهادی برای ارزهای دیجیتال به عنوان یک طبقه دارایی ارزش قائل نیستند. آنها بر این باورند که ارزهای دیجیتال بسیار بی ثبات هستند و فاقد ارزش ذاتی هستند، که باعث می شود هیچ کس روی آنها سرمایه گذاری نکند.

جرد گراس، رئیس سرمایه‌گذاری‌های نهادی جی‌پی مورگان، اخیراً با بلومبرگ درباره رابطه سرمایه‌گذاران با ارزهای دیجیتال صحبت کرده است. ارزهای دیجیتال به عنوان یک طبقه دارایی برای اکثر سرمایه گذاران بزرگ نهادی تقریباً وجود ندارند. تاب خوردن آنها بیش از حد هستند بدون ارزش ذاتی “قابلیت مانور شما ارائه به آنها را بسیار دشوار می کند.”

گراس می گوید واضح است که بیت کوین نتوانسته خود را به عنوان طلای دیجیتال تثبیت کند و راهی برای ذخیره پول شود. او ادامه می‌دهد: «بیشتر سرمایه‌گذاران نهادی احتمالاً از اینکه وارد این بازار نشده‌اند، نفس راحتی می‌کشند و احتمالاً به این زودی‌ها هم نخواهند آمد.

بازار ارزهای دیجیتال در سال گذشته پس از افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو و سایر بانک های مرکزی بزرگ به شدت کاهش یافته است. علاوه بر این، بسیاری از پروژه ها بسته شده اند و برخی از شرکت های بزرگ مانند صرافی ارزهای دیجیتال FTX ورشکسته شده اند.

همه با JPMorgan در مورد ارز دیجیتال موافق نیستند

با این حال هر روز تعداد بیشتری از بانک ها و موسسات مالی به کاربران خود محصولات و خدمات جدیدی در حوزه ارزهای دیجیتال ارائه می دهند. به عنوان مثال، یک بانک سرمایه گذاری خیابان ایالتی در ماه سپتامبر اعلام کرد که تقاضا برای ارزهای دیجیتال از سوی سرمایه گذاران نهادی هیچ نشانه ای از کاهش نشان نداده است. بازار نزدک اخیراً واحدی به نام «دارایی‌های دیجیتال نزدک» راه‌اندازی کرده است تا به مشتریان خود، عمدتاً سرمایه‌گذاران نهادی پاسخ دهد.

علاوه بر این، یک نظرسنجی نوامبر Coinbase نشان داد که سرمایه گذاران نهادی دارایی های خود را در طول زمستان کریپتو افزایش دادند. این شرکت ادعا کرد که شاهد سیگنال قوی از پذیرش ارزهای دیجیتال به عنوان یک طبقه دارایی است. شرکت مالی تعلق خاطر همچنین در ماه اکتبر، یک مطالعه نشان داد که 74 درصد از سرمایه گذاران نهادی به سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال فکر می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید