مهاجرت به سرزمین گرجستان بهترین راه برای تجربه میراث غنی این کشور است. این شهر به خاطر رفتار دوستانه مردم محلی ، بازارهای محصولات تازه و بناهای تاریخی، یک کشور دیدنی است. تفلیس، پایتخت گرجستان، هنوز هم بسیار سنتی و در عین حال چند فرهنگی است که بر جذابیت و اهمیت گردشگری آن می افزاید. جامعه مهاجران در گرجستان بسیار کوچک است. این بدان معنی است که می توانید از حمایت دیگرانی که پیش از شما به گرجستان نقل مکان کرده اند، مطمئن باشید. با این حال می توانید با مردم محلی ملاقات می کنید.

مهاجرت به گرجستان (https://holding-tamara.com/Georgia_migration)  سختی های خود را دارد. یکی از مسائلی که باید با آن روبرو شوید، زبان است. زیرا 4.9 میلیون نفر از ساکنان این کشور کوچک به زبان گرجی صحبت می کنند. این زبان منحصر به فرد، متعلق به گروه زبانی باستانی است. بنابراین ممکن است کمی طول بکشد تا زبان گرجی را بیاموزید و بتوانید به آن مسلط شوید.

اگر قصد مهاجرت به گرجستان را دارید، باید به درآمد خود توجه ویژه ای داشته باشید. در حالی که این کشور دارای بازارهای فوق العاده محصولات تازه و مغازه های محلی است، بسیار متکی به واردات است. این به این معنی است که هزینه های برخی موارد ممکن است بالاتر از آن چیزی باشد که شما انتظار دارید. به طور مشابه، اقلامی که به راحتی در خانه تهیه می شوند، مانند لباس های نو، ممکن است در گرجستان سخت تر باشد، حتی اگر در تفلیس باشید.

هزینه های املاک در گرجستان

در سال‌های اخیر شاهد افزایش سریع ‌تر قیمت خرید ملک در کشور گرجستان نسبت به اجاره بوده‌ ایم. این افزایش قیمت به این معنی که اگر مهاجرت شما به گرجستان کوتاه ‌مدت یا نا مطمئن باشد، اجاره ملک ممکن است از نظر مالی مناسب‌ ترین گزینه باشد. شایان ذکر است که تقاضا برای ملک در سراسر کشور افزایش یافته است. این افزایش تقاضا به این معنی است که مناطقی مانند تفلیس در حال حاضر رونق بازار را تجربه می کنند.

اگر قصد دارید برای مدت زمان قابل توجهی در گرجستان بمانید، اگر ارزش املاک و مستغلات به افزایش خود ادامه دهد، خرید ملک می تواند سود قابل توجهی داشته باشد. با این حال، سرمایه گذاری های زیادی توسط توسعه دهندگان ملک، به ویژه در منطقه تفلیس وجود دارد.

آب و هوا  گرجستان

اقلیم در مهاجرت اهمیت زیادی دارد. این کشور کوچک تحت تأثیر آب و هوای نیمه گرمسیری قرار گرفته است. دشت‌های شرق کشور گرجستان، هرگز دمای زیر صفر را تجربه نمی‌کنند. آب و هوای مناسب این دشت، فضای ایده آلی را برای پیاده ‌روی در کشور گرجستان، حتی در فصل زمستان را مهیا می‌ کند. سواحل دریای سیاه دارای درختان نخل و رطوبت است. اگرچه مسلماً آب و هوای استوایی به این معنی است که باران شدید و رگبار، اغلب در گرجستان می بارد.

سرزمین و مردم گرجستان

یافتن محل اقامت پس از مهاجرت به گرجستان

به نوشته سایت https://holding-tamara.com سخت ترین قسمت مهاجرت به گرجستان، یافتن خانه است. مهم نیست به کجا می روید و کدام کشور هستید. به هرحال اولین قدم انتخاب خانه است. اگر مهاجرت شما به گرجستان مبتنی بر کار است، پس حتما از کارفرمای خود در مورد مناطق خوب و بازار ملک محلی سوال کنید. بسیاری از مهاجران قبل از اینکه متعهد به خرید شوند، اجاره یک ملک و درک موقعیت منطقه را مفید می دانند. حتی اگر بخواهند ملک بخرند. اجاره در گرجستان بسیار متفاوت است. یک آپارتمان یک خوابه در مرکز تفلیس احتمالاً بیش از 600 لاری (حدود 300 دلار آمریکا) در ماه هزینه دارد. آپارتمان ها در برخی از مطلوب ترین مناطق به 1200 لاری می رسند. یک ملک مشابه و کوچک در خارج از شهر را می توان با حدود 400 لاری در ماه اجاره کرد. اگر در حال مهاجرت با خانواده ی خود هستید یا می خواهید یک اتاق اضافی داشته باشید تا مهمانان شما مجبور به اقامت در هتل ها نباشند، متوجه جهش قابل توجهی در قیمت اجاره خواهید شد. آپارتمان های سه خوابه مرکز شهر حدود 1400 لاری در ماه هزینه دارند و آپارتمان های خارج از شهر خیلی ارزان تر نیستند. تخمین قیمت خانه، به ویژه در تفلیس گرجستان که در آن ساختمان ‌های باستانی با ساختمان ‌های جدید هم مرز هستند، دشوار است. تنوع املاک در بازار به این معنی است که قیمت هر متر مربع متغیر است، اگرچه می توانید انتظار داشته باشید که بیش از 2300 لاری هزینه کنید.

بافت قدیم گرجستان

دیدگاهتان را بنویسید