Ant Group در اطلاعیه ای اعلام کرد که میلیاردر چینی دیگر کنترل ساختارهای مدیریتی در این شرکت را نخواهد داشت.

جک ما

جک ما، میلیاردر چینی که گروه مورچه را کنترل می کند، از مالکیت خدمات مالی Alipay چشم پوشی می کند. شرکت تابعه علی بابا اعلام کرد که در حال فسخ قراردادهایی است که به آقای ما اجازه می داد ساختار مدیریتی گروه مورچه را کنترل کند.

طبق گزارش نیویورک تایمز، جک ما بیش از 50 درصد از حق رای در گروه مورچه ها را در اختیار دارد. اما در هیئت مدیره حضور نداشت و در امور روزمره شرکت دخالتی نداشت. از طریق چندین سرمایه گذاری در کل 50.5 درصد از نظر تصمیم گیری در این شرکت فین تک را تحت کنترل خود گرفته بود.

شما گفتید که آقای ما و 9 مدیر و کارمند دیگر شرکت همچنان حق رای خواهند داشت، اما آنها باید مستقل از یکدیگر در تصمیم گیری ها شرکت کنند. رویترز تخمین می زند که پس از اجرای تغییرات Ant، ​​سهام میلیاردر چینی به افزایش خواهد یافت 6.2 درصد می رسد

فشارهای دولت چین بر جک ما همچنان ادامه دارد

در سال 2020، قبل از اینکه مورچه قصد داشته باشد یک عرضه اولیه عمومی را راه اندازی کند و 34 میلیارد دلار سرمایه جذب کند، جک ما در یک سخنرانی در شانگهای اعلام کرد که بانک های چینی رهنی دولتی هستند. این سخنان با واکنش برگزارکنندگان چینی همراه شد. آنها IPO Ant را مسدود می کنند و به شرکت دستور می دهند که تجارت خود را کاهش دهد.

یک سال بعد، این شرکت به دنبال تحقیقات ضدتراست توسط رگولاتورهای چینی در مورد یکی دیگر از شرکت های جک ما، علی بابا، جریمه شد. از آن زمان، آقای ما از حضور در انظار عمومی خودداری کرده است. فایننشال تایمز مدتی است که مدعی شده است که او در ژاپن مخفی شده و چندین ماه است که در توکیو زندگی می کند.

اپلیکیشن Alipay که سرویس اصلی گروه مورچه است، تقریباً بیش از 1 میلیارد کاربر در چین است. کاربران از این نرم افزار برای انجام انواع پرداخت های خود استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید