در یک سیاست جدید، مایکروسافت قصد دارد تعطیلات نامحدودی را به همه کارکنان خود در ایالات متحده ارائه دهد.

مایکروسافت

مایکروسافت به کارمندان آمریکایی خود مرخصی نامحدود می دهد. این غول فناوری در ایمیلی به کارمندان مدیر عامل مایکروسافت کاتلین هوگان اعلام کرد که مرخصی نامحدود خود را که همه کارکنان حقوق بگیر در ایالات متحده را پوشش می دهد، “مرخصی اختیاری” می نامد.

هوگان در ایمیل خود توضیح می دهد:

اینکه چگونه، چه زمانی و کجا کارها را انجام می‌دهیم، به‌طور چشمگیری تغییر کرده است. «هنگام تکامل، به‌روزرسانی خط مشی مرخصی به مدلی انعطاف‌پذیرتر، گام بعدی طبیعی برای ما است.»

این تغییرات از 16 ژانویه آغاز خواهد شد و حتی کارمندان جدید مایکروسافت نیز مجبور نیستند منتظر زمان تعطیلات باشند. همراه با سیاست جدید مرخصی نامحدود، مایکروسافت 10 مرخصی شرکت، مرخصی بدون حقوق، مرخصی استعلاجی و روانی و مرخصی فوت را ارائه خواهد کرد. کارمندانی که دارای مانده مرخصی استفاده نشده هستند نیز در ماه آوریل مبلغ یکجا دریافت خواهند کرد.

چه کارمندانی تحت پوشش خط مشی جدید مایکروسافت هستند؟

مرخصی نامحدود به کارگران ساعتی یا کارمندان مایکروسافت در خارج از ایالات متحده تعلق نمی گیرد. مایکروسافت می‌گوید قوانین حقوق و دستمزد فدرال و ایالتی، ارائه پاداش به کارگران ساعتی را دشوار می‌کند و افراد خارج از ایالات متحده با وجود قوانین و مقررات متفاوت در سایر کشورها، همچنان از مزایای تعطیلات موجود خود برخوردار خواهند شد.

مایکروسافت اولین غول فناوری نیست که تعطیلات نامحدود را به کارمندان خود ارائه می دهد. Salesforce، شرکتی که متعلق به مایکروسافت، لینکدین، اوراکل و نتفلیکس است، نیز سیاست‌های مرخصی نامحدود مشابهی را برای کارمندان خود ارائه کرده است. با این سیاست جدید، مایکروسافت به کارمندان بیشتری اجازه می دهد تا به طور دائم از خانه کار کنند.

با این حال، بسیاری از شرکت های بزرگ دیگر مانند توییتر نیز به کارکنان خود آزادی کمتری می دهند و از آنها می خواهند که حداقل چهار روز در هفته به دفتر بازگردند.

دیدگاهتان را بنویسید