پس از 25 سال، نتفلیکس اعلام کرد که قصد دارد به تجارت اصلی خود در زمینه اجاره دی وی دی پایان دهد.

نتفلیکس

نتفلیکس هنوز برنامه ریزی کنید 25 سال کار اصلی آن یعنی اجاره دی وی دی این شرکت توضیح می دهد که کاهش تقاضا برای محتوای اجاره فیزیکی، ارائه کیفیت مورد نیاز را دشوار کرده است و آخرین دیسک های فیلم خود را در 29 سپتامبر ارسال خواهد کرد.

نتفلیکس اولین دیسک خود را با نام Beetlejuice در سال 1998 منتشر کرد. از آن زمان تاکنون، این شرکت بیش از 5.2 میلیارد فیلم برای بیش از 40 میلیون مشتری ارسال کنید. اکنون این شرکت در پست وبلاگ خود توضیح می دهد:

پس از 25 سال دویدن باورنکردنی، تصمیم گرفتیم تا اواخر سال جاری DVD.com را بازنشسته کنیم. “هدف ما همیشه ارائه بهترین خدمات ممکن به اعضای خود بوده است، اما با ادامه کاهش تجارت، این امر به طور فزاینده ای دشوار خواهد شد.”

دلایلی برای ترک تجارت DVD Netflix

این شرکت در سال 2007 از سرویس استریم خود رونمایی کرد و تجارت آنقدر سریع رشد کرد که در سال 2009 به محبوب ترین برنامه نتفلیکس تبدیل شد. سپس نتفلیکس سعی کرد در سال 2011 سرویس اجاره DVD خود را به شرکت دیگری به نام Qwikster تقسیم کند، اما در نهایت در سال 2016 آن را به دامنه DVD.com منتقل کرد.

این تصمیم (لغو اجاره دی وی دی) برای نتفلیکس نیز مزایای مالی خواهد داشت. در حالی که این شرکت هنوز از سال 2022 در حال بهبود است، درآمد آن در سه ماهه اول همچنان بدتر از سال قبل بود. رشد مشترکین نیز نسبتاً اندک بود و به 1.7 میلیون کاربر جدید رسید. حذف واحد اجاره DVD Netflix می تواند به کاهش هزینه ها کمک کند. حتی اگر پس انداز نسبتا کم باشد.

نتفلیکس همچنین در چند سال گذشته چشم خود را به صنعت بازی های ویدیویی داشته است و چند سال پیش سرویس بازی موبایل خود را راه اندازی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید