بخش تراشه های سامسونگ تنها در دو ماه اول سال جدید حدود 2 میلیارد دلار ضرر کرده است.

سامسونگ

علیرغم سامسونگ در سال 2023 با استقبال خوب سری گلکسی S23 شروع بسیار خوبی دارد، اما این شرکت در بخش تراشه چندان موفق نبوده است. آخرین گزارش ها این تجارت را نشان می دهد نیمه هادی ها سامسونگ میلیاردها دلار ضرر می کند و تنها در دو ماه اول سال جدید تقریباً 2 میلیارد دلار گمشده.

بخش تولید تراشه سامسونگ به روند زیانده خود ادامه می دهد

نکته نگران کننده دیگر برای غول کره ای این است که پیش بینی می شود این روند زیان در سه ماهه اول سال جاری ادامه داشته باشد. طبق گزارش KoreaJoongAngDaily، انتظار می رود زیان عملیاتی سامسونگ تا پایان سه ماهه اول سال 2023 به نزدیک به 3 میلیارد دلار برسد. به نظر می رسد بخش نیمه هادی غول کره ای زمان خوبی را سپری نمی کند. زیرا در حال حاضر اولین ضرر آن از سه ماهه آخر سال 2008 به ثبت رسیده است. رکود اقتصادی جهانی به عنوان یکی از دلایل زیان سامسونگ ذکر شده است.

نیمه هادی ها

یک منبع صنعتی می افزاید:

“بخش نیمه هادی سامسونگ یک تجارت ریخته گری سودآور دارد، اما بخش تولید تراشه های قراردادی آن به اندازه کافی بزرگ نیست که بتواند ضررهای هنگفت ناشی از تجارت حافظه را جبران کند. اجتناب ناپذیر است که حداقل 1.5 میلیارد دلار از بخش راه حل های سخت افزاری از دست برود.”

بخش DS که جواهر سامسونگ نامیده می شود، کاهش شدید قیمت نیمه هادی ها را تجربه کرد که غول فناوری را در پایان سال 2022 تکان داد.

در سال 2022، کسب و کار نیمه هادی سامسونگ حدود 18 میلیارد دلار از کل سود 33 میلیارد دلاری این شرکت را ایجاد کرد. سود فصلی این شرکت در بخش نیمه هادی ها در سه ماهه اول سال گذشته حدود 6 میلیارد دلار، در سه ماهه دوم حدود 7.5 میلیارد دلار و در سه ماهه سوم حدود 3.8 میلیارد دلار بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید