کمیسیون تجارت فدرال قصد دارد از آمازون به دلیل جمع آوری غیرمجاز داده های کودکان توسط بلندگوهای هوشمند شکایت کند.

آمازون

به گفته بلومبرگ، شکایت FTC می تواند دولت آمریکا را به این سمت سوق دهد آمازون به دلیل جمع آوری داده ها فرزندان توسط بلندگوهای هوشمند همینطور شکایت کن

همانطور که بلومبرگ خاطرنشان می کند، دعوای حقوقی مورد بحث این است که آیا آمازون، با سری بلندگوهای هوشمند مجهز به الکسا، داده های کودکان زیر 13 سال را بدون رضایت والدین جمع آوری کرده است، حتی پس از اینکه کاربران تلاش کردند از این کار انصراف دهند. نه؟ وکیل کودکان همچنین از FTC خواست تا در سال 2019 این موضوع را بررسی کند.

اسپیکر هوشمند

میزان جریمه احتمالی آمازون

FTC اکنون در حال برنامه‌ریزی برای شکایت است مبنی بر اینکه آمازون قبل از جمع‌آوری داده‌ها رضایت والدین را دریافت نمی‌کند و بیشتر فعالیت‌های مرتبط با الکسا که برای کودکان طراحی شده‌اند، هیچ خط‌مشی حفظ حریم خصوصی ندارند. وزارت دادگستری همچنین می تواند گام بعدی را بردارد و در ماه آینده علیه آمازون شکایت کند.

اگر آمازون در این شکایت مقصر شناخته شود، مشخص نیست که غول تجارت الکترونیک چه جریمه‌هایی را باید بپردازد. به گفته پولیتیکو، در حالی که آمازون ادعا می کند از قانون حفاظت از حریم خصوصی آنلاین کودکان (COPPA) پیروی می کند، اگر مشخص شود که قوانین را نقض کرده است، این شرکت باید برای هر کودک آسیب دیده 50000 دلار جریمه بپردازد.

افزایش دقت در صنعت فناوری، آگاهی عمومی را از میزان جمع‌آوری و ذخیره داده‌ها توسط دستگاه‌های خانگی افزایش داده است.

گزارش‌های مربوط به شکایت علیه آمازون در حالی منتشر شد که کمیسیون تجارت فدرال در چند سال گذشته در حال بررسی شرکت‌هایی مانند Weight Watchers به ​​دلیل ذخیره‌سازی نامناسب اطلاعات کودکان به ریاست لنا خان بود. این کمیسیون همچنین به اپیک گیمز، خالق فورتنایت، به دلیل فریب دادن کودکان به خریدهای درون بازی و نقض حریم خصوصی آنها، 250 میلیون دلار جریمه پرداخت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید