همچنین این شرکت قصد دارد با احداث کارخانه جدید گیگا در مکزیک، نیروهای بخش تولید خود را افزایش دهد.

تسلا

بر اساس گزارش های منتشر شده، تسلا برنامه ریزی برای کارمندان بیشتری را اخراج کنید و دوباره ایستاد استخدام قدرت های جدید به گفته منابع، این غول خودروسازی فعلاً استخدام کارکنان جدید را متوقف کرده است و تیم های آن مجبور شده اند تعدادی از کارکنان خود را در سهراماه اول 2023 برای شلیک آتش

هنوز دقیقاً مشخص نیست که تسلا قصد دارد چند کارمند را اخراج کند، اما این شرکت در تلاش است تعداد کارگران کارخانه های خود را افزایش دهد. گزارش ها حاکی از آن است که این شرکت قصد دارد در روزهای آینده یک کارخانه بسازد کارخانه گیگا (Gigafactory) دیگر وجود ندارد مکزیک اعلام خواهد کرد

کاهش

ایلان ماسک، مدیرعامل این خودروساز در ماه ژوئن گفت که تسلا در چند ماه آینده شاهد کاهش خالص 3.5 درصدی نیروی کار خود خواهد بود. بنا بر گزارش‌ها، اخراج‌ها در آن زمان بر کارکنان حقوق‌بگیر، از جمله 200 کارگر از تیم سیستم‌های مستقل متمرکز بود.

با این حال، چند ماه بعد، تسلا دوباره سعی کرد کارمندان جدیدی را استخدام کند. به گزارش رویترز، این خودروساز تا اواسط اکتبر، نزدیک به 7000 شغل در وب سایت خود فهرست شده بود که 50 درصد نسبت به ژوئن افزایش داشت. اما بر اساس یک گزارش جدید، به نظر نمی رسد که این روند ادامه داشته باشد.

اگرچه تسلا رکورد تعداد خودروهای الکتریکی تحویل سه ماهه گذشته را گزارش کرد، قیمت سهام این شرکت در سال جاری 65 درصد و تنها در این ماه 22 درصد کاهش یافته است.

مشکلات تسلا در چند روز گذشته

از سوی دیگر، تسلا در طول سال گذشته با مشکلات زیادی روبرو بوده است، از جمله تحقیقات فدرال در مورد ایمنی فناوری کمک راننده، مشکلات زنجیره تامین، افزایش هزینه باتری و البته تمرکز ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت بر خرید جدید، شرکت. توییتر نقل قول.

الون ماسک

طی چند ماه گذشته، ماسک مجبور به فروش بخش قابل توجهی از سهام تسلا (آخرین 3.58 میلیارد دلار) شده است و سهام این شرکت را به پایین‌ترین سطح خود در دو سال اخیر رسانده است. رفتار مدیر عامل تسلا باعث انتقاد بسیاری از بزرگترین حامیان او شده است.

در نهایت باید به این نکته اشاره کنیم که بسیاری از شرکت های فعال در حوزه فناوری و خودروسازی نیز به دلیل رکود گسترده بازار، کارمندان خود را اخراج کرده یا فرآیند استخدام را متوقف کرده اند. از آن جمله می توان به توییتر، آمازون و متا اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید