تفاوت بلاگری و ولاگری

تفاوت بلاگری و ولاگری چیست؟ به چه کسی بلاگر گفته می شود؟ ولاگری چیست؟ سوالاتی هستند که در این آموزش از همیار سوشیال قصد داریم به آنها بپردازیم. ولاگری و بلاگری از پر درآمدترین شغل های اینترنتی و مجازی هستند و افراد خیلی زیادی از این روش ها درآمد میلیاردی کسب می کنند. برای درک تفاوت بلاگر و ولاگر اول باید با مفهوم و معنای آنها آشنا شوید.

بلاگری چیست؟

بلاگری یعنی تولید هر گونه محتوای متنی، صوتی، تصویری و ویدیویی به طوری که به صورت کامل نیاز کاربران هدف را برطرف کند. به فردی که عمل بلاگری را انجام می دهد بلاگر گفته میشود. بلاگر ها انواع مختلفی دارند که از جمله ی آنها می توان به:

بلاگری لایف استایل

بوک بلاگری

بلاگری آموزشی

و….

اشاره کرد.

ولاگری چیست؟

ولاگری یعنی تولید فقط و فقط محتوای ویدیویی با کیفیت که نیاز کاربر را برطرف کند و کاربر تمایل به تماشای ادامه ی ویدیو پیدا کند. موضوع مهم دیگری که در مورد با ولاگری وجود دارد این است که می توان گفت ولاگری یکی از زیر شاخه های بلاگری است.

مواقع خیلی زیادی به برخی افراد مثل فود ولاگر ها فود بلاگر گفته می شود. فود بلاگر یا ولاگر غذا، فقط و فقط محتوای ویدیویی تولید می کند و در نتيجه بهتر است که بگوییم فود ولاگر.

تفاوت بلاگری و ولاگری

همانطور که تا به اینجا متوجه شده اید ولاگری یعنی تولید محتوای ویدیویی به صورت تخصصی ولی بلاگری یعنی تولید هرگونه محتوا همین. شما اگر به یک ولاگر بلاگری بگویید هم صحیح است ولی بهتر است همان ولاگر بگویید.

بلاگری یاد بگیریم یا ولاگری؟

سوالی است که ذهن افراد خیلی زیادی را درگیر کرده است. پیشنهاد من به شما یادگیری و شرکت در دوره های آموزش بلاگری است. چرا که شما با یادگیری بلاگری می توانید ولاگری هم کنید ولی زمانی که در دوره های آموزش ولاگری شرکت نمایید نمی توانید به این سادگی ها بلاگری انجام دهید.

درآمد بلاگر بیشتر از یا ولاگر

در این واره نمی توان نظر دفیفی داد ولی بلاگری درآمد بلاگری دارد دلیل این موضوع هم کاملا مشخص است یکی اینکه زمینه ی تولید محتوای گسترده تری وجود دارد و دوم اینکه گاهی اوقات برخی نکات بهتر است به صورت صوتی یا متنی بیان شوند.

بلاگری آسان تر است یا ولاگری

قطفا بلاگری آسان تر از وبلاگری است. چونکه هم دست شما برای تولید محتوا باز تر است و هم اینکه راحت تر می توانید تولید محتوا کنید گاهی حوصله ی تولید محتوای ویدیویی ندارید یک محتوای متنی ساده تولید می کنید. در مکانی هستید و امکان تولید محتوای ویدیویی وجود ندارد یک محتوای صوتی منتشر می کنید و…

نتیجه گیری

در این آموزش به صورت کامل به مبحث مهم بلاگری و ولاگری پرداختیم و به سوال بلاگری یا ولاگری کدام بهتر است پاسخ دادیم. همچنین به موضوعات متنوع دیگری هم که به بلاگری و ولاگری مربوط بود پرداختیم و این دو شغل پردرآمد را مقایسه کردیم. در صورتی که هرگونه نظری یا سوالی در مورد با تفاوت های این دو روش تولید محتوا دارید در قسمت نظرات بیان کنید در کوتاه ترین زمان به پاسخ خود دست پیدا خواهید کرد.

منبع: سایت رعد آموز

دیدگاهتان را بنویسید