سال 2021 سال تغییر و تحولات عجیبی در فرآیند رشد پیج ها و کسب و کارهای اینستاگرامی بود که در این مطلب قصد داریم مهمترین این تغییرات و دلایل آن را با هم بررسی کنیم.

پس تا پایان این مطلب که توسط وبسایت آموزشی ممتاز کلاب منتشر شده است با ما همراه باشید.

بزرگترین تحولات و تغییرات اینستاگرام در سال 2021:

  • افزایش نقش فالوور های هدف
  • نقش پر رنگ بلاگری در استوری ها
  • قدرت گرفتن تولید محتوا حرفه ای در اینستاگرام

فروش در اینستاگرام با ممتاز کلاب

افزایش نقش فالوور های هدف در اینستاگرام:

یکی از مشکلاتی که خیلی از پیج ها در کسب درآمد از اینستاگرام با آن مواجه بودند عدم فروش و یا پایین بودن نرخ فروش محصولاتشان نسبت به تعداد فالوور هایشان بود.

در سال 2021 تقریبا اکثر پیج های اینستاگرام به سمت جذب فالوور های هدف از طریق تولید محتوای خوب و حرفه ای برای رفتن به اکسپلور و همچنین تبلیغات در پیج هایی که مخاطب مورد نیاز آنها در آن پیج ها بود رفتند.

بنابراین یکی از مهمترین چیزهایی که در سال 2021 در اینستاگرام اثبات شد عدم تاثیر تعداد فالوور در فروش یک پیج بود. بسیاری از صفحات موفق اینستاگرامی در حال کسب درآمد بسیار قابل توجه از تعداد محدود فالوور اما مرتبط هستند.

نقش پر رنگ بلاگری در استوری ها:

سال 2021 را باید سال تاثیر گذاری بلاگر های بیزینسی در اینستاگرام دانست. بلاگری در اینستاگرام یکی از مهارت هایی است که با سرعت بسیار زیادی در حال رونق گرفتن هست و تبدیل به یک مهارت پولساز نیز شده است.

پیج هایی که قدرت تبلیغات با بودجه ی زیاد را ندارند این مسیر را پیش گرفته اند. تولید محتوا در اینستاگرام هر سال دارد وارد مرحله ی جدید میشود و بلاگرهایی که میتوانند با داستان سازی های حرفه ای مخاطب را در استوری ها به خوبی درگیر کنند افزایش فروش بسیار بالایی را تجربه کرده اند.

بلاگری در سال 2022 قطعا بیشتر اوج خواهد گرفت و بسیار از پیج هایی که رویای درآمد های بالا از اینستاگرام را داشتند با این مهارت میتوانند به هدف خودشان برسند.

آموزش بلاگری در ممتاز کلاب

قدرت گرفتن تولید محتوای حرفه ای در اینستاگرام:

امروزه اینستاگرام به عنوان یک شغل برای بسیاری از مردم در ایران تبدیل شده است و تمام زمان و انرژی خود را برای تولید محتوا میگذارند. در سال 2021 بیزینس های و کسب و کار های بسیاری اقدام به ایجاد استودیو در درون شرکت و محل فعالیت خودشان گرفتند و این باعث شد که به بهترین شکل تولید محتوا کنند.

محتوای حرفه ای در اینستاگرام در واقع یکی از مهارت هایی است که فقط به تدوین و کیفیت ویدیو محدود نمیشود.

بلکه به تعیین استراتژی های تولید محتوا و مهارت های بازاریابی محتوا نیز گسترش یافته است. در کسب و کارهای موفق در سال 2021 که از طریق اینستاگرام محصولات و خدماتشان را به فروش میرساندند تولید محتوای حرفه ای نقش بسیار پر رنگی را ایفا کرد.

در حال حاضر رقابت در اینستاگرام به خصوص در ایران وارد مرحله ی رقابتی ای شده است و این امر موجب شده تا بسیاری از صفحات به دنبال یک مشاور برای تعیین روند محتوای خود باشد.

اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که تمایل دارید تکنیک های فروش با محتوا در اینستاگرام را یاد بگیرید حتما در گوگل عبارت ” تولید محتوای فروش ممتاز کلاب” را سرچ کنید تا با دوره ی افزایش فروش با تولید محتوا که محصول آموزشی وبسایت ممتاز کلاب است آشنا بشوید.


دلایل تغییرات و تحولات اینستاگرام در سال 2021:

حتما دارید از خودتان میپرسید چرا در سال 2021 این تغییرات عجیب و زیاد در اینستاگرام ایجاد شد؟

در پاسخ باید به شما بگویم که الگوریتم های اینستاگرام کاملا مبتنی بر رفتار کاربران تهیه شده اند. پس اگر پیج های موفق با استراتزی خاصی مانند بلاگری در استوری ها به این دستاورد ها رسیدند به خاطر این بوده است که مخاطب دیگر به سبک قدیمی تولید محتوا واکنش خوبی نشان نمیدهد و این باعث شده تا روش های جدیدی به کار گیری شود.

به طور خلاصه چون مدل های قبلی دیگر برای مردم جذاب نبودند پس پیج های فروش محصول در اینستاگرام روش های جدید را به کار گرفتند که تعدادی از آنها موفق بودند و تبدیل شدند به روند های جدید تولید محتوا در سال 2021.

چگونه در سال 2022 کسب درآمد از اینستاگرام را شروع کنیم؟

سال 2022 سالی است که شما فرصت کسب تجربه های بیهوده را ندارید بنابراین وظیفه ی مهم شما اینست که با آگاهی وارد اینستاگرام بشوید. این آگاهی عبارت است از یادگیری بهترین و به روز ترین آموزش های تولید محتوا و بلاگری در اینستاگرام است.

شما باید مهارت فروش به فالوور های پیجتان را یاد بگیرید. حتی اگر تعداد فالوور هایتان کم باشد باید ابتدا یاد بگیرید به همین تعداد فالوور ( حدود 1000 نفر) بفروشید سپس دنبال افزایش فالوور باشید.

به این مهارت بازاریابی محتوا میگویند که در دوره ی تولید محتوای فروش ممتاز کلاب به صورت کامل تدریس شده است.

وبسایت های آموزشی کسب درامد از اینستاگرام مانند ممتاز کلاب ، فرادرس ، همیار آکادمی و مدیر سبز  دارای دوره های آموزشی بسیار مفیدی هستند که به شما در درآمدزایی در اینستاگرام کمک میکنند.

منبع: https://momtazclub.ir/

دیدگاهتان را بنویسید