در گزارش جدیدی از فایننشال تایمز، گفته شده است که توییتر در حال درخواست مجوزهای لازم برای تبدیل شدن به یک پلتفرم پرداخت است.

توییتر

از زمانی که ایلان ماسک مالک توییتر شد، این شرکت به دنبال راه های جدیدی برای افزایش درآمد خود بود. اکنون گفته می شود که ماسک به او علاقه مند است توییتر آ پلت فرم پرداخت برای رقابت با Apple Pay و PayPal.

چند ماه پیش، ماسک به برنامه های خود برای تبدیل توییتر به یک بانک مدرن و ورود به بازار پرداخت اشاره کرد. در آن زمان، او این ایده بلندپروازانه را «فرصتی متحول کننده» برای کاربران برای پرداخت در شبکه اجتماعی توصیف کرد. از آن زمان تاکنون جزئیات بیشتری در مورد این طرح فاش نشده است، اما توییتر همچنان فعالانه روی آن کار می کند.

الون ماسک

تلاش توییتر برای تبدیل شدن به یک پلتفرم پرداخت

اکنون، طبق گزارش جدید فایننشال تایمز، این شرکت در حال درخواست مجوزهای لازم برای تبدیل شدن به یک پلت فرم پرداخت در ایالات متحده است. در ادامه این گزارش همچنین گزارش شده است که «استر کرافورد» مدیر مدیریت تولید توییتر در حال کار بر روی زیرساخت های سرویس جدید است. علاوه بر این، بار دیگر گفته شد که ماسک می‌خواهد توییتر را به “اپلیکیشن همه چیز” خود تبدیل کند.

پلتفرم پرداخت جدید توییتر در ابتدا با ارزها و روش‌های پرداخت سنتی کار خواهد کرد، اما همانطور که انتظار می‌رفت، این شرکت برنامه‌هایی برای اضافه کردن پشتیبانی از ارزهای دیجیتال در آینده دارد. پیش از این از این تغییر به عنوان یکی از تغییرات احتمالی یاد شده بود که «الون ماسک» پس از خرید توییتر به آن اضافه خواهد کرد. در نهایت، این پلتفرم عمدتاً با PayPal و حتی Apple Pay رقابت می کند.

با این حال، هنوز مشخص نیست که ویژگی جدید توییتر چه زمانی در دسترس خواهد بود و آیا این شرکت قادر به رقابت با سایر شرکت هایی است که مدت هاست در بازار حضور داشته اند یا خیر. علاوه بر این، شرکت ایلان ماسک نیز احتمالاً در مورد برنامه های خود با نظارت قانونگذاران روبرو خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید