بانک مرکزی امارات متحده عربی (CBUAE) از راه اندازی طرح جدیدی به نام «برنامه تحول زیرساخت مالی» خبر داد که به دنبال دستیابی به 9 هدف اصلی است.

امارات

بانک مرکزی امارات متحده عربی (CBUAE) طرح جدیدی را با عنوان «برنامه تحول زیرساخت های مالیاطلاع دهید که 9 هدف اصلی یکی از این اهداف، تحقیق و توسعه یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است که برای پرداخت های بین مرزی و همچنین پرداخت های داخلی طراحی شده است.

این رویکرد به ثبات مالی است امارات متحده عربی این کمک می کند و کشور همچنین می تواند با اتخاذ فناوری های دیجیتال جدید به زیرساخت های مالی قوی تری دست یابد.

برخی از ابتکارات موجود در این برنامه تحول زیرساخت مالی، مانند FIT، عبارتند از: طرح کارت داخلی، eKYC، ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، فناوری نظارتی، مرکز نوآوری، بستر پرداخت فوری، افزایش مشتری بانک مرکزی بانک مرکزی و برخی از برنامه های مالی دیگر لیست شده 9 هستند. ادغام کامل این برنامه FIT برای سال 2026 برنامه ریزی شده است.

cbdc

برنامه تحول زیرساخت مالی امارات متحده عربی

برنامه تحول زیرساخت مالی امارات متحده عربی به نام FIT در واقع به توسعه بخش مالی در این کشور کمک می کند. این اکوسیستم مالی می تواند به رونق مالی امارات کمک کند. چنین پروژه هایی علاوه بر مزایای زیرساختی کشور، فرصت هایی را برای جذب استعداد در این کشور خدمت کرده است. همانطور که گفته شد تعداد طرح های این برنامه بسیار زیاد است و فرض بر این است که این طرح ها با یک برنامه مدون اجرا می شوند.

سال گذشته، یکی از مقامات دولتی امارات اعلام کرد که این کشور در تلاش برای صدور مجوز است فدرال برای ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی، برخی از بزرگترین شرکت های جهان را در فضای ارزهای دیجیتال جذب کنید.

حال باید دید این طرح و برنامه چگونه می تواند به رشد اقتصادی امارات متحده عربی کمک کند و این کشور در این مسیر با چه چالش هایی مواجه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید