پیدا کردن یک لباس عروس مناسب می‌تواند کاری دشوار به‌نظر برسد. زیرا تنوع زیاد سبک طراحی، پارچه، دوخت، برش و سایر موارد مربوط به این لباس‌ها، دریایی از انتخاب را پیش‌روی انسان پدیدار می‌کند و در چنین مواردی گاه پیدا کردن لباسی دوست‌داشتنی که خوب بر تن شما بنشیند تبدیل به کاری طاقت‌فرسا خواهد شد.

هشت مدل عروس و لباس عروس

وقتی به مراسم ازدواج خود نزدیک شدید و زمان انتخاب لباس عروس فرارسید، خوب است که ایده‌ای از لباس محبوبتان که همیشه مدنظرتان بوده است در ذهن داشته باشید. اما یادتان باشد که در فرایند انتخاب، از امتحان کردن سبک‌های مختلف لباس نترسید.در اینجا، هشت مدل عروس و لباس عروس را معرفی خواهیم کرد که به شما کمک می‌کند در مهم‌ترین رویداد زندگی‌تان زیباتر به‌نظر بیایید و بدرخشید.

لباس عروس

مهم‌ترین بخش استایل عروس

ازدواج، یکی از مهم‌ترین رویداد‌های زندگی افراد است. شروع زندگی متأهلی اغلب با جشن گرفتن به‌مناسبت شکل‌گیری یک واحد جدید اجتماعی به نام خانواده همراه می‌شود.در این شب به‌یادماندنی، عروس و داماد هر دو نهایت تلاش‌شان را می‌کنند تا در زیباترین حالت ممکن به‌نظر برسند و بین آن دو، حساسیت برای ظاهر عروس بیشتر است.

مهم‌ترین بخش استایل یک عروس در شب عروسی‌اش، بی شک لباس عروس است که هرچند اغلب با رنگ سفید شناخته می‌شود ولی در چند رنگ دیگر نیز طراحی و تولید می‌شود. دقت داشته باشید، قبل از انتخاب مدل لباس عروس، وقت بگذارید و با انواع آن آشنا شوید. تا در نهایت  به یک انتخاب ایده‌آل برسید. با سایت MAHPAR  تا انتهای مقاله همراه باشید.

یک: لباس عروس پرنسسی

کدام عروس است که بتواند ادعا کند نمی‌خواهد در روز عروسی خود شبیه یک پرنسس باشد و جهان حول محور او بگردد؟ لباس عروس پرنسسی، لباسی شبیه لباس‌هایی است که پرنسس‌های دیزنی بر تن می‌کنند.

دامن پف‌دار و بالاتنه‌ی چسبان که اغلب دکلته است و با به نمایش گذاشتن کمر و شکم تخت، جلوه‌ی زیادی به استایل شخص در مراسم عروسی‌اش می‌دهد. این لباس با انواع مختلف تور و تاج همراه می‌شود و در مهم‌ترین شب زندگی به شخص، احساس ملکه بودن می‌بخشد.

انتخاب لباس عروس

دو: لباس عروس پری دریایی

در لیست هشت‌تایی انواع مدل عروس، بدون شک لباس پری دریایی یکی از هیجان‌انگیزترین‌ها است. اگر به‌دنبال نمایش دادن بدن خوش‌تراش خود در روز عروسی‌تان هستید، لباس پری دریایی می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

این لباس، باعث می‌شود اندام شما به‌شکل ساعت شنی دیده شود و جلوه‌ی زیادی به استایل شما می‌بخشد. استفاده از یک تور بلند و ساده و یک ریسه یا حلقه‌ای از گل‌های طبیعی به همراه این لباس، انتخاب بسیار مناسبی است. اگر لاغر هستید و بدن‌تان برجستگی‌های کمی دارد، این لباس یک انتخاب فوق‌العاده برای شما است.

سه: لباس عروس دکلته (بدون آستین)

لباس عروس بدون آستین یا دکلته یکی از محبوب‌ترین سبک‌های لباس برای عروس‌ خانم‌ها است. این مدل لباس، بازوها و شانه‌هایتان را به‌خوبی به نمایش می‌گذارد و شما را در اوج زیبایی نشان می‌دهد.

این مدل عروس، برای مجالسی که در فصول گرم‌تر سال و در روز برگزار می‌شوند بسیار مناسب است اما اگر مراسم عروسی شما در یک سالن پرنور و در محوطه‌ای بسته برگزار می‌شود، می‌توانید آن را در فصول سرد سال نیز بپوشید.

اگر جشن عروسی شما قرار است در یکی از فصل‌های سرد سال برگزار شود و انتخاب‌تان برای لباس نیز، لباس عروس دکلته است می‌توانید آن را با یک شنل خزدار همراه کنید تا حال ‌و هوای زمستانی به خود بگیرد.

چهار: لباس عروس مدل ماهی

لباس مدل عروس ماهی، به‌میزان زیادی مشابه مدل عروس پری دریایی است اما تفاوت این دو لباس در این است که مدل ماهی نسبت به مدل پری دریایی اندکی چسبان‌تر است.این مدل لباس عروس، در قسمت سینه و کمر تنگ شده و از زانو به پایین گشاد می‌شود؛ درست شبیه به بدن یک ماهی. این سبک لباس، برای عروس خانم‌هایی که می‌خواهند برجستگی‌های بدن و باریکی کمر خود را به رخ بکشند بسیار مناسب است.

اگر قدبلند هستید و اختلاف قدتان با داماد مطلوب است، از این مدل لباس زیبا غافل نشوید. پوشیدن لباسی که بر تن هرکسی نمی‌نشیند، بر احساس خاص بودن‌تان در مراسم عروسی خواهد افزود. اگر موهای بلندی دارید، از استایل موی باز با این لباس استفاده کنید.

پنج: لباس عروس ساده‌ی ماکسی

اگر مدل‌های رایج برای لباس عروس مورد پسندتان نیست و دوست ندارید تمام طول شب با خود یک لباس سنگین را این‌طرف و آن‌طرف بکشید، اگر از این‌که لباس بدن‌نمایی بر تن کنید خوشتان نمی‌آید یا اگر قرار است با یک مهمانی ساده به استقبال زندگی متأهلی بروید، این لباس برای شما مناسب است.

مدل عروس ماکسی خیلی شبیه به پیراهن‌های مجلسی است. با این تفاوت که رنگ آن سفید است و ممکن است در طراحی‌اش از خرج‌کارهایی استفاده شده باشد تا آن را از یک لباس عادی متمایز کند. این لباس فنر، دامن پف‌دار و زرق وبرق زیادی ندارد و به‌نظر می‌رسد برای عروس خانم‌های مینیمالیست بهترین انتخاب باشد.

شش: لباس عروس یقه بسته‌ی بدون آستین

این یک لباس مناسب برای عروسی‌هایی است که در فضای باز برگزار می‌شوند و در آن، عروس مجبور است مسافت زیادی را برای چرخیدن بین حاضران طی کند یا می‌خواهد برای رقصیدن و معاشرت با مهمان‌ها راحت باشد. همچنین، این مدل عروس برای ضبط ویدئوهای فرمالیته بسیار مناسب است.

انواع مدل لباس عروس

این لباس، در قامت کسانی که گردن کشیده و بالاتنه‌ی لاغر و استخوانی دارند بسیار زیبا جلوه خواهد کرد. یقه‌ی بسته باعث می‌شود گردن‌تان کوتاه‌تر به نظر برسد و لاغری‌تان کمتر به چشم بیاید. این لباس با موی باز بسیار زیبا خواهد شد.

هفت: لباس عروس پشت باز

برای عروس خانم‌هایی که دنبال یک لباس ساده هستند، انتخاب یک لباس پشت باز می‌تواند راهی خوب برای اضافه کردن کمی ظرافت و زیبایی باشد.

شما می‌توانید برخی طراحی‌هایی که در آن پشت لباس تزیین شده را انتخاب کنید تا هم‌زمان با این‌که یک لباس ساده بر تن دارید، لباس‌تان جلوه‌ای خاص داشته باشد. با این لباس، از یک تاج یا ریسه‌ی گل حلقه‌ای استفاده کنید و فراموش نکنید تور جلوه‌ی لباس شما را خراب خواهد کرد.

هشت: لباس عروس دنباله‌دار

و در نهایت، آخرین مدل عروس که بررسی خواهیم کرد لباس عروس دنباله‌دار است. به بازی‌های دختربچه‌ها نگاه کنید. از نظر خیلی از آن‌ها لباس عروس رویایی لباسی است که یک دنباله‌ی بلند داشته باشد و کسی آن را بگیرد.

برخی دختربچه‌ها با همین رویا بزرگ می‌شوند و وقتی زمان انتخاب لباس عروس فرا می‌رسد، خیلی دوست دارند لباسی مشابه یک لباس سلطنتی بر تن کنند و شبیه پرنسس‌هایی چون کیت میدلتون، دایانا یا مگان مرکل شوند.

لباس عروس دنباله‌دار جلوه‌ی زیادی به عکس و فیلم‌های عروس‌تان می‌دهد و شما را همچون یک ملکه در شب عروسی‌تان می‌نمایاند.

طراحی لباس عروس

لباس عروسی مگان مرکل، همسر شاهزاده هری، یکی از زیباترین نمونه‌های لباس عروس دنباله‌دار است.

مدل لباس عروس

کدام لباس عروس برای من مناسب‌تر است؟

فراموش نکنید لباس عروس، در درجه‌ی اول باید متناسب با اندام شما باشد. بنابراین اگر شما یک مدل خاص را روی مانکن پسندیدید، بدین معنی نیست که هنگام پوشیدن آن نیز همان‌قدر زیبا خواهید بود. فراموش نکنید هنگام انتخاب لباس، از مشاوره‌های فروشندگان مزون استفاده کنید.

کدام تاج کدام مدل عروس متناسب است؟

اغلب، تاج و سایر اکسسوری‌های لباس عروس توسط آرایشگر به شما پیشنهاد می‌شود. بنابراین خوب است پس از انتخاب مدل لباس مدنظر خود، برای گزینش اکسسوری‌ها با آرایشگرتان مشورت کنید.

سخن پایانی

در این یادداشت، شما را با انواع مختلف مدل عروس آشنا کردیم. امیدواریم این مقاله توانسته باشد در انتخاب بهترین لباس عروس به شما کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید