Sateliot با کمک SpaceX اولین ماهواره 5G را به مدار زمین فرستاد تا اینترنت اشیاء جهانی را محقق کند.

ماهواره

اسپیس ایکس به تازگی یک ماهواره نسبتا جوان به نام GroundBreaker را پرتاب کرده است که متعلق به Sateliot است. این ماهواره اولین نمونه اور است 250 ماهواره آنها در مدار پایین زمین قرار خواهند گرفت تا شکاف های موجود در شبکه 5G را پوشش دهند و به گسترش اینترنت اشیا کمک کنند.

طبق گزارش Space-Profound.org، ماهواره GroundBreaker تقریباً وزن دارد 10 کیلوگرم برای برقراری ارتباط با برج های ارتباطی زمینی و پر کردن شکاف های شبکه جهانی طراحی شده است. شرکت اسپانیایی Sateliot این پروژه را به عنوان یک فرصت تحقیقاتی انجام داد دسترسی جهانی به اینترنت اشیا او به یاد می آورد.

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد: «ارتباطات زمینی برای اولین بار در تاریخ به طور یکپارچه با ارتباطات ماهواره ای ادغام شده است و Sateliot رهبری این تحول را بر عهده دارد. آنها با این پروژه امیدوارند شکاف 85 درصدی در شبکه ارتباطات سیار کل سیاره را بپوشانید. Sateliot همچنین مروری بر عملکرد این شبکه در صنایعی مانند راه آهن، جاده ها، خطوط هوایی و کشتیرانی دارد.

ناوبری و ارتباط با ماهواره های 5G در مدار آسان تر می شود

این شرکت مستقر در بارسلون امیدوار است که با اتصال زمین و رله سلول مدار، قابلیت‌های دستگاه‌های متصل را گسترش دهد. کاربران می توانند بدون نیاز به خرید سخت افزار اضافی مانند آنتن و مودم دارد. علاوه بر این، کاربران می توانند به لطف توافقات منعقد شده توسط ستالیوت در خصوص استفاده از استانداردهای رومینگ، همچنان از سیم کارت ها و اپراتورهای موجود استفاده کنند. این امر کاربرد گسترده اینترنت اشیاء را در سطح جهانی تسهیل خواهد کرد.»

GroundBreaker که با نام فنی Sateliot_0 نیز شناخته می شود، اولین ماهواره این سامانه است که هر 90 دقیقه یک بار به دور زمین می چرخد ​​و منطقه ای سه برابر تگزاس را پوشش می دهد. Sateliot هنوز تاریخ دقیق پرتاب ماهواره بعدی خود را اعلام نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید