قیمت آهن به نرخ روز برای تمامی مهندسین ساختمان ساز و افرادی که در حال ساخت یک خانه یا ساختمان هستند، بسیار اهمیت دارد. قطعه‌ها و پروفیل‌های آهنی بسیاری هستند که در قسمت‌های مختلف ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد، هر یک از این پروفیل‌ها نقشی تعیین کننده در ساختار اصلی ساختمان‌ها ایفا می‌کنند. به همین جهت قیمت آهن و پروفیل‌های فولادی مهم می‌باشد، مسلماً بهتر است تمامی افراد فعال در زمینه ساخت و ساز یک مرجع خرید مطمئن را برای خریدهای خود انتخاب کنند. در این صورت می‌توانند روزانه استعلام قیمت آهن و پروفیل‌های فولادی بگیرند و بر اساس نیاز خود به آسانی خرید نمایند. در این مقاله یکی از بهترین راهکارها برای استعلام قیمت و خرید پروفیل‌های آهنی و فلزی بیان خواهد شد.

قیمت ناودانی

پر فروش‌ترین پروفیل‌های آهنی کدامند؟

در صنعت ساختمان سازی از قطعات آهنی و فلزی از جنس استیل، آلومینیوم و… بسیاری برای ساختار اصلی و فوندانسیون استفاده می‌شود. به هیمن جهت پروفیل‌های آهنی دارای انواع مختلفی هستند و می‌بایست برای یک ساختمان سازی درست و اصولی همیشه در دسترس باشند. تولید کنندگان این پروفیل‌ها به صورت اختصاصی برای ساخت قطعات فعالیت می‌کنند و انواع پرکاربرد بسیاری را به بازار ارائه می‌کنند. از میان انواع پروفیل و قطعه‌های آهنی و فولادی که قیمت آهن و پروفیل‌های فولادی را هم مهم جلوه می‌دهد، موارد زیر بسیار بسیار کاربردی می‌باشند:

  • نبشی: این نوع پروفیل که برای مقاطع باز در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد، برای مقاطعی که به شکل L هستند مناسب می‌باشند. شکل ظاخری این نوع از پروفیل آهنی به صورت دو ضلع عمود بر هم بوده و در انواع مختلفی با روش‌های متفاوتی ساخته می‌شود. نبشی‌ها دارای ابعاد و اندازه‌های مختلفی هستند که هر یک برای مواردی خاص کاربرد خواهند داشت، به همین دلیل قیمت نبشی در روند ساختمان سازی حائز اهمیت می‌باشد. ناگفته نماند که عوامل متعددی مثل طول شاخه، ضخامت، نوع نبشی، وزن و… برای تعیین قیمت نبشی مهم است و می‌بایست بر این اساس تعیین شود.
  • ناودانی: ناودانی به عنوان یکی از شناخته شده‌ترین پروفیل‌های مقاطع باز هم برای مهندسین و سازندگان اهمیت دارد، این نوع از پروفیل که به شکل U و C طراحی می‌شود از نظر شکل ظاهری دارای انواع ساده و مشبک بوده که بسته به نوع نیاز خریداری می‌شود. از آنجا که ناودانی‌ها قدرت بسیار بالایی دارند به عنوان قاب از آن استفاده می‌شود، به همین خاطر می‌بایست قیمت ناودانی به صورت به روز در اختیار باشد. لازم به ذکر است که از این پروفیل آهنی در مصارفی غیر از ساختمان سازی هم استفاده می‌شود و می‌توان آن را بسیار پر مصرف دانست.
  • سپری:‌ از جمله پروفیل‌های به شکل T انگلیسی که مانند دو مورد فوق برای مقاطع باز قابل استفاده است، می‌توان به سپری اشاره کرد. این نوع پروفیل که به صورت فابریک و پرسی در شاخه‌های 6 و 12 متری تولید می‌شوند، برای زیرسازی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. از طرفی برای برخی از قسمت‌های نماهای ساختمانی هم کاربرد دارد و می‌توان آن را در دسته‌ی پرکاربردها قرار داد. قیمت سپری هم به لحاظ کاربردهایی که دارد مهم بوده و عموماً در تمامی ساخت و سازها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 به طور کلی با قاطعیت می‌توان گفت هر سه مورد فوق برای ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌بایست در مراحل مختلف ساخت و ساز خریداری شود. بنابراین آشنایی با یک مرجع رسمی برای استعلام قیمت آهن می‌تواند به روند خرید و پیشبرد ساخت و سازها کمک شایان توجهی داشته باشد.

قیمت آهن روزانه تعیین می‌شود!

قطعه‌ها و شاخه‌های آهنی مثل میله گرد، تیر آهن و پروفیل‌های فولادی مثل سپری، ناودانی و… به صورت روزانه و با توجه به طول، ابعاد، وزن ودیگر عوامل قیمت گذاری می‌شوند. دلیل این قیمت گذاری روزانه بالا و پایین رفتن قیمت متریال اولیه ساخت آن‌ها می‌باشد، از طرفی سازندگان برای ساخت انواع پروفیل، زمان، دستگاه‌ها و نیروی انسانی بسیاری را به کار می‌گیرند که در قیمت نهایی تاثیرگذار است. خوشبختانه شرکت‌های مختلفی در ایران به صورت تخصی در زمینه تولید این نوع قطعات آهنی و پروفیل‌های فولادی فعالیت می‌کنند، بنابراین شرکت سازنده هم بر قیمت گذاری موثر خواهد بود. البته ناگفته نماند که خرید از تولیدکنندگان داخلی موجب مقرون به صرفه بودن قیمت‌ها خواهد بود.

اسنپ فلز، بهترین مرجع برای استعلام قیمت و خرید

یکی از مجموعه‌های بسیار عالی که به صورت دائمی در دسترس بوده و امکان استعلام قیمت آهن و پروفیل فولادی تولید شده در شرکت‌های مختلف را به صورت آنلاین فراهم کرده است، اسنپ فلز می‌باشد. این مجموعه توسط کارشناسان و تیمی متخصص مدیریت می‌شود، دارای وبسایتی پر سرعت و دقیق می‌باشد که قطعات تولید شده در شرکت‌های مختلفی نظیر ناب تبریز، آریان فولاد، سپاهان اصفهان و… را برای ارائه در اختیار دارد. به عبارت ساده‌تر با کمک اسنپ فلز به راحتی می‌توانید استعلام قیمت آهن و انواع پروفیل‌های آهنی را بگیریو و به صورت آنلاین خرید نمائید.

قیمت نبشی

لازم به ذکر است که اسنپ فلز فعالیت خود را از سال 1390 آغاز کرده و تا به امروز توانسته است رضایت مشتریان خود را جلب نماید. بنابراین این مجموعه با سابقه‌ی کاری ده ساله مرجعی مطمئن برای خرید محسوب می‌شود، از طرفی وبسایت اسنپ فلز دارای نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت، معدن و تجارت هم می‌باشد. امکان دریافت مشاوره رایگان برای خرید از جمله مزیت‌های انتخاب این مجموعه است که به شما کمک می‌کند خرید بهتری داشته باشید. برای دسترسی به کارشناسان فروش این مجموعه تنها کافی است با شماره 02166303000 تماس حاصل فرمائید و برای دریافت آخرین اخبار، استعلام قیمت آهن و… به نشانی http://snappfelez.com مراجعه فرمائید. بدون شک با یکبار خرید از این طریق مجموعه‌ی اسنپ فلز را به سایر دوستان و همکاران خود هم معرفی خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید