به گفته گیتس، ایلان ماسک بلافاصله تصمیمات خود را در توییتر می گیرد که باعث دوگانگی در شبکه اجتماعی می شود.

الون ماسک

بیل گیتس، یکی از بنیانگذاران مایکروسافت در مصاحبه ای با فایننشال تایمز در مورد توییتر و مدیر عامل جدید آن، یعنی الون ماسک به گفته وی، ماسک تصمیمات خود را در توییتر بدون برنامه ریزی قبلی و به عنوان “بداههظاهراً این یک شکاف دیجیتالی برای این شبکه اجتماعی ایجاد می کند.

موسس مایکروسافت در مصاحبه ای با این نشریه گفت که وضعیت تکراری دیجیتال این شبکه اجتماعی بدتر می شود. گیتس به فایننشال تایمز گفت:

من فکر می‌کنم، قطعاً، وضعیت توییتر همه چیز را تحریک می‌کند. «به‌جای انجام یکسری اقدامات عینی توسط گروه بزرگی از مردم، شما به نوعی فعالیت‌هایی را مشاهده می‌کنید که در حال حاضر هستند.»

این تاجر و نیکوکار افزود که توییتر باید به مسائلی رسیدگی کند که باعث سوء تفاهم در مورد ایمنی واکسن یا تحریک شورش می شود.

مدیر عامل توییتر

سبک مدیریت ایلان ماسک

اظهارات گیتس در حالی مطرح می شود که ماسک از مدیران، وکلا و مهندسان برخی از شرکت های دیگر خود مانند تسلا و اسپیس ایکس و همچنین عموزاده ها و طرفداران خود برای کار در توییتر دعوت کرده است. علاوه بر این، هزاران کارمند، از جمله مدیران ارشد، پس از چندین دور اخراج و اخراج، توییتر را ترک کردند.

ایلان ماسک، که چهار شرکت دیگر از جمله اسپیس ایکس و تسلا را اداره می‌کند، از زمانی که توییتر را در اواخر اکتبر خریداری کرد، به دلیل مدیریتش بر این شبکه اجتماعی تحت نظارت است. یکی از بزرگترین تصمیمات شبکه اجتماعی تحت رهبری ماسک، بازگرداندن حساب کاربری دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا با انجام یک نظرسنجی بود.

ماسک که در این مدت بر اساس نظرسنجی ها تصمیمات زیادی گرفته است، اخیرا نظرسنجی ای درباره استعفای خود از ریاست توییتر انجام داده که در آن 57.7 درصد از کاربران راضی بوده اند. پس از این نظرسنجی، مدیرعامل توییتر گفت به محض اینکه جایگزینی پیدا کند، از سمت مدیرعاملی کناره گیری خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید