مشترکین اپراتور اول می توانند از دو روش برای فعال سازی اینترنت همراه اول در تلفن همراه خود استفاده کنند که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد.

برای استفاده از اینترنت همراه اول در گوشی خود، باید چند مرحله اساسی را انجام دهید. برای فعال سازی تنظیمات اینترنت موبایل می توانید دو روش دستی و اتوماتیک را در گوشی های اندروید یا iOS انجام دهید که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد.

از آنجایی که توسعه اینترنت ثابت در ایران وجود ندارد، اکثر مردم ترجیح می دهند از اینترنت پرسرعت همراه استفاده کنند. اگر به تازگی تلفن همراه خریداری کرده اید یا سیم کارت خود را عوض کرده اید، ابتدا باید تنظیمات اینترنت همراه را فعال کنید.

برای فعال سازی می توانید از دو روش دستی و اتوماتیک استفاده کنید و روش خودکار برای همه گوشی ها یکسان است. البته در اکثر مواقع با قرار دادن سیم کارت در داخل گوشی تنظیمات فعال سازی اینترنت برای مشترک ارسال می شود و کافی است تا امکان نصب آنها فراهم شود.

  • چگونه استفاده از اینترنت رایگان در اپراتورهای تلفن همراه را متوقف کنیم؟

ابتدا تنظیمات اینترنت موبایل به صورت خودکار فعال می شود

مشترکین اپراتور اول باید این تنظیمات را با شماره گیری کد دستوری 231*10 در گوشی اندروید یا iOS خود دریافت و نسبت به نصب آن اقدام کنند.

تنظیمات اینترنت همراه اول

همانطور که این اپراتور در سایت خود می نویسد، مشترکان نیز می توانند با ارسال پیامک به شماره 8088 سرویس اینترنت خود را فعال کنند که البته در زمان نگارش این متن پیامک ارسالی بی پاسخ مانده است.

فعال سازی دستی اینترنت همراه اول در گوشی اندروید

برای فعال کردن اینترنت روی گوشی خود باید به منوی تنظیمات رفته و از آنجا Mobile Networks را انتخاب کنید.

تنظیمات اینترنت همراه اول

اکنون نام نقطه دسترسی را وارد کرده و گزینه Add را انتخاب کنید. سپس نوبت به ایجاد یک APN جدید می رسد، باید نام را در فیلد MCI-Internet و mcinet را در قسمت APN وارد کنید و بقیه فیلدها را خالی بگذارید.

مجدداً سوئیچ تعبیه شده در سمت چپ صفحه اصلی گوشی خود را لمس کرده و ذخیره را انتخاب کنید. اکنون می توانید از اینترنت در گوشی خود استفاده کنید.

سرویس اینترنت را در iOS فعال کنید

اگر از کاربران iOS هستید، برای فعال سازی تنظیمات اینترنت موبایل ابتدا باید به منوی Settings رفته و گزینه Cellular را انتخاب کنید.

سرویس اینترنت در iOS

سپس به Cellular data options رفته و Cellular data network را انتخاب کنید. برای APN mcinet را بگذارید و نام کاربری و رمز عبور را خالی بگذارید. اکنون می توانید با ذخیره تنظیمات از اینترنت موبایل استفاده کنید.

همراه اول راه هایی را برای مشترکین خود فراهم کرده است تا بتوانند از اینترنت رایگان استفاده کنند.

سوالات متداول

آیا راه اندازی اینترنت همراه اول برای گوشی ضروری است؟

برخی از تلفن های همراه تنظیمات سرویس اینترنت را به صورت خودکار دریافت می کنند. اگر آن را دریافت نکردید، از مراحل توضیح داده شده استفاده کنید.

چند راه برای فعال سازی سرویس اینترنت همراه اول ممکن است؟

این اپراتور دو روش دستی و اتوماتیک را در اختیار مشترکین خود قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید