شرین عسل اخیرا اعلام کرده که قصد دارد وارد صنعت خودروسازی شود.

شیرین عسل

شیرین عسل یکی از برندهای مطرح ایرانی در زمینه مواد غذایی است. محصولات این برند در سراسر ایران یافت می شود. این شرکت برای فروش انحصاری محصولات خود مدت هاست فروشگاه های خود را در شهرهای مختلف راه اندازی کرده است. با این حال، روند گسترش تجارت شرین عسل غیرقابل توقف به نظر می رسد. این شرکت اخیرا اعلام کرده است که قصد دارد وارد صنعت خودروسازی شود.

این خبر را یونس گائله سعدآباد مالک و مدیرعامل شرکت هلدینگ غذایی شیرین عسل اعلام کرد. به گفته وی، این شرکت در 30 فروردین 1402 مجوز تولید خودرو را صادر کرد، اما طرح شیرین عسل هنوز اجرایی نشده است. خط تولید این کارخانه هم اکنون در حال ساخت است، اما هنوز مشخص نیست شیرین عسل چه محصولاتی را وارد بازار خواهد کرد.

اخبار مربوط به تولید خودروی شیرین عسل به اینجا محدود نمی شود. چندی پیش صابر پرنیان رئیس سازمان ایمنی آذربایجان شرقی درباره مدل خودروی تولیدی هلدینگ غذایی شیرین عسل گفت: این خودرو یک خودروی مدرن اروپایی است. خودروی مذکور در 18 ماه اول پروژه در قطعات کاملا مجزا تولید خواهد شد. پس از آن، خودرو در 18 ماه آینده جذب خواهد شد.

آیا شرین عسل به سرنوشت زرماکرون دچار شده است؟

شیرین عسل تنها شرکت تولید مواد غذایی محلی نیست که تصمیم به ورود به بازار خودرو گرفته است. پیش از این و در سال 1401 زرماکارون ورود خود را به عرصه خودروسازی اعلام کرد. این در حالی است که تاکنون هیچ خبر دیگری از سایت تولید خودرو زرماکارون و یا محصولات آن منتشر نشده است. حال باید منتظر اخبار مربوط به راه اندازی سایت تولید خودروی شیرین عسل باشیم. در حالی که وعده های زرماکارون برای رقابت با سایپا و خودروی ایران عملی نشد، مشخص نیست وعده های شیرین عسل چه نتیجه ای خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید