البته گوگل اعلام کرده است که در درازمدت به پروژه سن خوزه متعهد و علاقمند به توسعه آن است.

گوگل

گوگل اندکی قبل از برنامه های خود برای این پروژه کمپ سن خوزه وی افزود: 80 هکتار مساحت به آن اختصاص یافته است. حال بر اساس گزارش های منتشر شده، به نظر می رسد این غول فناوری توسعه این کمپ را متوقف کرده است.

بر اساس گزارش جدید CNBC، گوگل ساخت پردیس خود را که قرار بود شامل 680000 متر مربع دفتر، 4000 واحد مسکونی، 4000 متر مربع فضای تجاری و فرهنگی و 15 هکتار فضای پارک در 80 هکتار باشد متوقف کرده است. زمین در مرکز شهر. برای ساخت در سن خوزه، کالیفرنیا. ادعا می شد که پروژه گوگل در نهایت می تواند 19 میلیارد دلار ارزش داشته باشد و پس از بیش از یک دهه 20000 شغل ایجاد کند.

بیانیه گوگل در مورد توسعه پروژه کمپ سن خوزه

کمپ سن خوزه گوگل

گوگل این گزارش را تکذیب نکرده است و سخنگوی آن، بیلی تامپسون، بیانیه ای را به The Verge منتشر کرد و در آن اظهار داشت:

همانطور که اعلام کردیم، متعهد هستیم که سرمایه‌گذاری‌هایمان در املاک و مستغلات با نیازهای آینده نیروی کار، مشاغل و جوامع متنوع مطابقت داشته باشد. پروژه ژوزه برای بلند مدت.

در حالی که تامسون به طور مشخص در بیانیه خود نگفته است که گوگل قصد دارد توسعه کمپ را متوقف کند یا دیگر علاقه ای به توسعه آن ندارد، سخنگوی غول فناوری گزارشی را به اشتراک گذاشت که گفت گوگل به سادگی برنامه خود را تغییر داده است.

با این حال، CNBC کمتر خوش بینانه به نظر می رسد و خاطرنشان می کند که گوگل در تلاش است تا فضای اداری خود را به جای افزایش، کاهش دهد، به طوری که هزینه های نیم میلیارد دلاری را در این سه ماهه متحمل خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید