قریباً امروزه لیزر موهای زائد دائمی مانند فروش دستگاه لیزر تیتانیوم  و بدون درد است ، شاید برای شما سوال شود که آیا وقتی   فروش دستگاه لیزر موهای زائد معرفی شد مانند امروز بود ؟ خیر ، کاملاً برعکس

دستگاه لیزر درسال 1960 با هدف از بین بردن فولیکول های مو توسط تئودور اچ مایمن ساخته شد ، بر خلاف مدل های امروزی اولین دستگاه لیزر با سنگ کوچکی ( یاقوت ) ساخته شد که بیشتر اوقات خسته کننده و دردناک بود البته باید بدانیم روشی موثر اما کوتاه مدت بود .
در سال های بعد از نمونه اولیه ، لیزر الکساندرایت اختراع شد که نسبت به مدل قبلی خود درد کمتر داشت البته ناگفته نماند که این مدل گرمای لازم برای از بین بردن فولیکول های مو را نداشت و برای از بین بردن موهای زائد سال ها باید وقت صرف میشد .

در دهه 1980 لیزر مو برای اولین بار دائمی شد و 3 سال بعد یعنی سال 1983 دانشمدان توانستند لیزری با قدرت از بین بردن فولیکول مو بدون ایجاد درد و سوختی پوست ایجاد کنند .

حال چندین مدل متفاوت لیزر وجود دارد ، ما چهار مدل از بهترین و محبوب ترین آن هارا به شما شرح میدهیم .

اطلاعات کاملی از لیزر موهای زائد و چهار روش از بهترین آنها

لیزر الکساندرایت

الکساندرایت یکی از محبوب ترین دستگاه های لیزر است ، اما همان طور که خواندید این مدل گرمای لازمی برای از بین بردن فولیکول های مو ندارد اگر چه بیشتر مردم با رنگ پوست ایده آل از آن به دلیل آسیب کمتر به پوست استفاده میکنند .
اما هنوزم این روش دائمی نبوده و تعداد جلسات زیادی را برای از بین بردن موی زائد خود باید صرف کنید .

لیزر دایود

در مقایسه با نمونه قبلی فروش دستگاه لیزر الکس دایود گرمای زیادی برای از بین بردن فولیکول موهای زائد دارد ، اغلب افرادی ازدستگاه لیزر دایود استفاده میکنند که پوست و موی تیره تری دارند

لیزر دیود تقریباً بدون درد و تعداد جلسات کمتری برای از بین بردن موهای زائد احتیاج دارد

ND-YAGلیزر
سنگین ترین نوع لیزر ! این نوع لیزر برای افردای که پوست تیره تر و موهای زائد ضخیمی دارند بهترین روش است .
اغلب کسانی که پوست روشن و مو زائد ریز و نازکی دارند از این روش به دلیل اثر بخشی کم استفاده نمیکنند .
تقریبا نسبت به هم مدل های خود ، این دستگاه طولانی ترین مدت از بین بردن موهای زائد را دارد و گاهی باعث ناراحتی میشود ، به دلیل داشتن بیشترین طول موج این نوع لیزر به ریشه عمیق مو نفوذ کرده و فقط طی چند جلسه موی زائد را دائمی از بین میبرد .

IPLلیزر نور شدید پالسی
هم مانند اسم خود این دستگاه از نور پالسی شدید برای از بین بردن فولیکول مو زائد استفاده میکند .

این دستگاه نسبت به رنگ پوست ، ضخامت مو قابل تنظیم است و طی چند جلسه با توجه به رنگ پوست و ضخامت مو انجام میشود .

حال ممکن است برایتان سوال پیش آید که ، معایب لیزر چیست ؟ آیا خطر پوستی دارد ؟

اکثرا کسانی که از لیزر استفاده میکنند میدانند که لیزر موهای زائد بی خطر است و درد آن را میتوان تحمل کرد و در کل سلامتی انسان را به خطر نمی اندازد اما با این حال ممکن است برخی عوارض جانبی لیزر موهای زائد را تجربه کنند .

دیدگاهتان را بنویسید