همانطور که میدانید امروزه با توجه به  همه گیری ویروس کرونا و رعایت فاصله های اجتماعی کار های اینترنتی از رونق بالایی برخوردار شده و کار های چاپ دیجیتال نیز از این قاعده مستسنا نیستند.

مهم ترین و البته فراگیرترین آن چاپ اعلامیه ترحیم و چاپ اعلامیه مراسم ها به صورت دیجیتال می باشند.

ما ممکن است از پرینترهای لیزری در دفتر یا خانه استفاده کنیم، اما برای بازاریابی مانند بروشور، کتابچه، لوازم التحریر یا بنر باید از یک شرکت چاپ حرفه ای استفاده کنیم.

وقتی صحبت از فرآیندهای چاپ حرفه ای می شود، سه نوع اصلی وجود دارد:

چاپ افست لیتو
چاپ دیجیتال
چاپ صفحه نمایش
پس تفاوت چیست؟ در زیر نگاهی به هر سه می اندازیم.

فرآیند چاپ افست چیست؟

با چاپ افست یا “لیتو” تصویر (اثر هنری شما) به صفحات فلزی و سپس از صفحات به یک پتوی لاستیکی منتقل می شود. سپس پتوهای جوهردار تصویر را روی کاغذ منتقل می کنند. این فرآیند افست نامیده می شود زیرا جوهر ابتدا از صفحه به پتو منتقل می شود نه اینکه مستقیماً روی کاغذ برود. به دلیل زمان و هزینه‌های مورد نیاز برای تنظیم، صفحات و جوهر قبل از چاپ واقعی، افست برای مقادیر کمتر مقرون به صرفه نیست و معمولاً فقط زمانی استفاده می‌شود که حجم بسیار زیادی مورد نیاز باشد.

فرآیند چاپ دیجیتال چیست؟

پرس های دیجیتال به جای جوهرهای سنتی از تونر پودری استفاده می کنند و با فرآیند چاپ دیجیتال، آثار هنری شما مستقیماً از pdf به چاپ می رسد. دستگاه های چاپ دیجیتال اولیه نمی توانستند با کیفیت تولید شده توسط چاپ تمام رنگی رقابت کنند. با این حال، پیشرفت های تکنولوژیکی عظیم در چند دهه اخیر منجر به چاپ دیجیتالی شده است که تشخیص آن از لیتو غیرممکن است. از آنجایی که هزینه راه اندازی یا حداقل مقدار وجود ندارد، چاپ دیجیتال برای مقادیر کمتر (خواه 9 یا 900) و زمانی که به بازاریابی سفارشی یا شخصی نیاز دارید، عالی است.

فرآیند چاپ روی صفحه چیست؟

چاپ اسکرین همانطور که ما می دانیم از اوایل قرن بیستم وجود داشته است و برای چاپ پارچه، چوب، شیشه، تابلو و غیره استفاده می شود. فرآیند چاپ شامل فشار دادن جوهر از طریق سوراخ های مش روی مواد انتهایی است.

چاپ با حجم بالا چیست؟

حجم بالا به چاپ های بزرگ با مقادیر ده ها یا حتی صدها هزار اشاره دارد. با دریافت این مقادیر، قیمت هر نسخه چاپ شده کاهش می یابد. (شایان ذکر است که ما هرگز در مورد چاپگری با سیاست بازپرداخت نشنیده ایم، بنابراین اگر 10000 جزوه را چاپ کنید و متوجه شوید که فقط می توانید 1000 برگه را توزیع کنید، به یک سطل بازیافت بزرگتر نیاز خواهید داشت.)

– یک سرویس چاپ حرفه‌ای به‌ویژه برای مشتریان تجاری. همانطور که می دانیم زمان و بودجه شما از اهمیت بالایی برخوردار است.

بهترین و مقرون به صرفه ترین چاپ در تعداد کم چاپ دیجیتال می باشد که توصیه ما به شما پاکو پرینت است.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید