با فروش 3.58 میلیارد دلاری دیگر در سهام تسلا، ارزش سهام این شرکت به پایین ترین سطح خود در دو سال گذشته رسید.

تسلا

اسناد کمیسیون اوراق بهادار ایالات متحده از فروش 3.58 میلیارد دلار دیگر سهام تسلا دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه این هفته است. ارزش سهام تسلا اکنون به پایین ترین سطح خود در دو سال گذشته رسیده است.

طبق گزارش وال استریت ژورنال، تا نوامبر 2021، بیش از 39 میلیارد دلار از سهام این شرکت فروخته شده است. چند روز پیش با کاهش ارزش سهام تسلا، ایلان ماسک با سرمایه 181.3 میلیارد دلاری، جایگاه خود را به عنوان ثروتمندترین فرد جهان از دست داد و طبق فهرست میلیاردرهای فوربس، رتبه دوم را به خود اختصاص داد. آن را به او جای او برنارد آرنو است. با کاهش قیمت سهام تسلا، انتظار می رفت که جایگاه ایلان ماسک در رتبه بندی ثروتمندترین افراد جهان تغییر کند.

آخرین بار، در ماه نوامبر، ایلان ماسک اسناد مربوط به فروش سهام تسلا به ارزش 3.4 میلیارد دلار را در SEC ثبت کرد. پیش از این تاریخ، او ۸.۴ میلیارد دلار در آوریل و ۶.۹ میلیارد دلار در ماه آگوست فروخت و اکنون ۳.۵۸ میلیارد دلار دیگر از سهام تسلا برای فروش پیشنهاد شده است.

نمایشگاه و مرکز خدمات تسلا در آمستردام در ماه اکتبر. 23، 2019.

ایلان ماسک در حال خرید توییتر و کاهش ارزش سهام تسلا است

ایلان ماسک پس از بستن قرارداد خرید توییتر در 28 اکتبر روند جدیدی را آغاز کرد. پس از تصدی سمت مدیرعاملی توییتر، بسیاری شرکت های تبلیغاتی آنها تصمیم گرفتند تبلیغات در شبکه اجتماعی توییتر را متوقف کنند. در ماه نوامبر، بازدید از تبلیغات توییتر نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است 85 درصد در همین حال، توییتر در آخرین سال فعالیت خود به عنوان یک شرکت سهامی عام، 89 درصد از درآمد خود را از تبلیغات به دست آورد.

توییتر پیش از این مجبور شده بود برخی از کارمندان خود را اخراج کند. حتی پرداخت اجاره بهای برخی دفاتر توییتر نیز متوقف شده است. الون ماسک او اغلب از حساب توییتر خود برای جذب سرمایه استفاده می کند و سرمایه گذاران باید با او تماس بگیرند. در سال 2018، ایلان ماسک راه‌هایی را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار داد تا بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و سؤال بپرسند.

باید دید ایلان ماسک چه مسیری را طی خواهد کرد تا جایگاه خود را به عنوان ثروتمندترین فرد جهان برای همیشه حفظ کند.

دیدگاهتان را بنویسید